Młodzieżowe reprezentacja z Azji poznały swoich rywali w fazie grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata do lat 20, które odbędą się w naszym kraju. Losowanie odbyło się w miejskiej hali sportowej w Gdyni.
Z kontynentu Azjatyckiego zagrają cztery drużyny: Arabia Saudyjska (Mistrz Azji U19), Korea Południowa (wicemistrz), Japonia oraz Katar (półfinaliści).

Arabia Saudyjska trafiła do grupy E z Francją, Mali, i Panamą.
Młodzieżowi mistrzowie Azji przy swoich dwóch ostatnich awansach na MŚ U20 potrafili wyjść z grupy, trzepiąc po drodze uznane firmy jak Chorwacja czy Ekwador. Czy podtrzymają trent? Przekonamy się już w Maju.

Arabia Saudyjska Grupa
Korea Południowa do grupy F z Argentyną, Portugalią oraz RPA.

Wydawać by się mogło iż dla Koreańczyków oznacza to grupę śmierci.
Nic bardziej mylnego, na poprzednich MŚ U20 Koreańczycy pokonali 2-1 Argentynę, a z Portugalią zremisowali w 2013 roku 2-2.  Więc głowa do góry.

Korea Południowa Grupa

Katar w grupie D wylądował w towarzystwie Ukrainy, Nigerii i USA.
Biorą pod uwagę nastroje w Katarze po nieoczekiwanym wygraniu Pucharu Azji, drużyna ta zyskała kolejne pokłady pewności siebie i może okazać się czarnym koniem grupy.

KATAR GRUPA
Trzymamy za wszystkie drużyny kciuki.

Jeżeli chodzi o Japonię to sytuacje przedstawi nam redaktor Klemens PrzybyłNa ceremonii obecny był m.in.: były piłkarz Kashimy Antlers – Bebeto, który odpowiadał za losowanie z koszyka 3 i 4, gdzie znajdowała się właśnie Japonia, Korea Południowa i Arabia Saudyjska.

Na turnieju Japonia zagra w grupie B z Ekwadorem (23.05), Meksykiem (26.05) i Włochami (29.05).

Turniej zostanie rozegrany w dniach 23 maja – 15 czerwca 2019 roku w sześciu polskich miastach: Gdynia, Bydgoszcz, Łódź, Lublin, Tychy i Bielsko-Biała.

D0L905hXcAEHMoQ.jpg large

To będzie już dziesiąty występ “Niebieskich Samurajów” na tym Mundialu. Ostatnio występowali 2 lata temu w Korei Południowej. Japończycy zakończyli swoją przygodę w 1/8 finalu, gdzie przegrali z Wenezuelą 1-0. Największą gwiazdą w kadrze był Ritsu Doan. Pomocnik strzelił 3 gole i dzięki swoim talentom wypracował swój pierwszy transfer do holenderskiego FC Groningen.

Największym sukcesem reprezentacji Japonii do lat 20 było zajęcie 2. miejsca na MŚ U-20 w Nigerii w 1999 roku. W finale Japonia w składzie z m.in.: Yasuhito Endo, Mitsuo Ogasawarą czy Shinjim Ono poniosła surową porażkę z Hiszpanią 4-0.

Do turnieju pozostało już dokładnie 88 dni.

DDD

Ganbare Samurajowie!

Autorzy tekstu:
Klemens Przybył J.League – Poland.
Adam Błoński – @Adam_Blonski

Wyświetleń: 322

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze