Japonia powalczy dzisiaj z Katarem o zdobycie Pucharu Azji. Dla selekcjonera Niebieskich Samurajów nie jest to jednak nic nowego.

W 1992. roku Japonia zdobyła Puchar Azji, a Hajime Moriyasu był kluczowym zawodnikiem ówczesnej kadry. Trener Japończyków występował na pozycji defensywnego pomocnika i był jednym z najlepszych zawodników na turnieju. Opuścił finałowe starcie z Arabią Saudyjską, ale na jego szczęście Japonia zdołała odnieść zwycięstwo i na szyi Moriyasu zawisł złoty medal Pucharu Azji.

moriyasu

Spore doświadczenie byłego trenera Sanfrecce Hiroshimy okazało się w tegorocznym Pucharze Azji niezbędne. Japończyk doskonale wiedział jak dostosować swój zespół i efektem tego jest obecność Nipponu w finale Asian Cup. Jeżeli Niebiescy Samurajowie pokonają dziś Katar, to Hajime Moriyasu stanie się pierwszym w historii człowiekiem, który sięgnął po Puchar Azji jako piłkarz i jako trener.

1139732

Na przedmeczowej konferencji, Moriyasu wypowiedział się z typowym dla siebie szacunkiem dla rywala i pewnością siebie.

Katar jest bardzo mocny, ale budowaliśmy swoją pewność siebie podczas naszej drogi do finału. Nasi zawodnicy są w stanie dostosować do rywala i dokonać podczas meczu potrzebnych poprawek. 

Początek meczu już o godzinie 15:00.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 304

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze