Jak to mawiają “nigdy nie jest za późno, aby podążać za marzeniami”. Z tego samego założenia wyszedł 40-letni Takamasa Abiko, którego marzeniem była gra w J2. Japończyk nigdy profesjonalnie nie grał w piłkę, a żeby móc wyjechać z trenerem na obóz treningowy musiał urządzać zbiórki pieniędzy. To nasunęło mu pewien pomysł. Otóż rzeczą, która miała pomóc mu w dostaniu się do jakiejś drużyny drugiej ligi, był… crowdfunding. Tak, dobrze przeczytaliście. Japończyk postanowił zebrać potrzebną mu sumę pieniędzy i z nią zgłosić swoją chęć gry w zespole J2.

View this post on Instagram

クラウドファンディングはじめて1週間が経過しました。 支援総額は50万円を突破し、多くの方のご支援にものすごく熱いものを感じています!! このプロジェクトはスタートに過ぎませんが、これを達成するかどうかで、今後の流れも変わってきます。 全力で勝負することがどんなことなのかを今身を以て体感しています! この支援額もそうですが、パトロンの人数も大きな勇気となっています! なんとしてでも皆さんと一緒に達成したい! 支援額を皆さんの口座から引き落とさせてください!!笑 目標達成まであと35万円。 クラウドファンディング終了まであと29日。 最後の最後まで応援よろしくお願いします!!! https://camp-fire.jp/projects/view/41495 #クラウドファンディング #サッカー #スポーツ #jリーガー #達成するかどうかは #己を信じ切れるかどうか #たくさんの仲間に感謝しつつ #自分と自分のプロジェクトを信じる #enagy #tryon #letsgo

A post shared by 安彦 考真/Takamasa Abiko (@abitakamasa) on

Co mogło pójść nie tak? Teoretycznie wszystko, a praktycznie? Praktycznie, wszystko potoczyło się po myśli 40-latka. Nie dość, że zebrał pełną sumę, to jeszcze został przyjęty do Mito Hollyhock, z którym podpisał roczną umowę. We wszystkim pośredniczyła Akademia IWA, która pomogła Japończykowi w zbiórce i umożliwiła znalezienie klubu w J2. Tym samym Takamasa stał się zawodnikiem, który w wieku 40. lat podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, który wygasł dzisiaj, czyli 18. listopada.

Japończyk nie zagrał w żadnym oficjalnym spotkaniu Mito, ale brał udział w treningach, spotkaniach towarzyskich i był po prostu pełnoprawnym członkiem zespołu J2, którego obowiązywał kontrakt. To wszystko w wieku 40. lat. Niemożliwe jak widać nie istnieje. Abiko zapowiada, że to jeszcze nie koniec i zamierza iść dalej z wykorzystaniem platformy crowdfundingowej. Na co zdecyduje się ten odważny człowiek? Tego nie wiemy, pozostaje tylko czekać i obserwować.

A oto link do wspomnianej zbiórki: https://camp-fire.jp/projects/view/41495 

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 386

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze