Dziś wystartowały Mistrzostwa Azji U-19, które tego roku odbywają się w Indonezji. W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn, które utworzyły 4. grupy A-D. Najlepsze 4 zespoły turnieju zakwalifikują się na Mistrzostwa Świata U-20, które będą miały miejsce w Polsce w 2019. roku. Tytułu sprzed 2. lat broni reprezentacja Japonii. Wyżej wymienione grupy prezentują się następująco:

  • Grupa A

1

  • Grupa B

2

  • Grupa C

3

  • Grupa D
4

AzjaGola będzie uważnie śledzić rozgrywki i na bieżąco informować o wynikach spotkań. Dziś swoje mecze rozegrała grupa A, w której Zjednoczone Emiraty Arabskie zagrały z Katarem w meczu otwarcia, a chwilę później Indonezja podjęła Chiński Tajpej.

Zjednoczone Emiraty Arabskie 2-1 Katar

W meczu otwarcia spotkały się dwa kraje znane z inwestowania gigantycznych pieniędzy w futbol. Zarówno jeżeli chodzi o szkolenie zawodników w kraju, jak i o sponsorowanie takich firm jak Manchester City, czy PSG. Ambicje obu krajów są zawsze wysokie i nie ma znaczenia, czy są to rozgrywki pierwszej reprezentacji, czy do lat 19. To też udowodniły oba zespoły, pokazując w tym spotkaniu dużo walki i zaangażowania.

Na prowadzenie wyszli gracze ZEA już w 6. minucie, kiedy to Ahmad Fawzi przebiegł z piłką spory dystans i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera rywali. Katarczycy odpowiedzieli w 36. minucie po trafieniu Abdulrasheeda Umaru, który wykorzystał złe ustawienie obrony ZEA. Zawodnicy z Emiratów Arabskich zdołali ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a konkretnie w 41. minucie, kiedy to Ali Saleh zdobył bardzo ładną bramkę z rzutu wolnego. ZEA tego prowadzenia już nie oddało i rozpoczęło Azjatyckie Mistrzostwa od zwycięstwa.

Indonezja 3-1 Chiński Tajpej

O godzinie 19:00 czasu lokalnego, na murawę w Dżakarcie wybiegli witani głośną owacją gospodarze. Naprzeciw nich stanęła ekipa Chińskiego Tajpej. Jak już wiemy Indonezja jest krajem zwariowanym na punkcie futbolu i dlatego wspaniała atmosfera towarzyszy nawet spotkaniom drużyn młodzieżowych.

W 1. połowie nie oglądaliśmy bramek, ale po zmianie stron oba zespoły wzięły się do strzelania. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 50. minucie Egy Maulana, czyli zawodnik Lechii Gdańsk. Zaledwie 3 minuty później odpowiedzieli zawodnicy z Tajpej, a konkretnie Wang Chung-Yu, który zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Nadzieje wyspiarzy, którzy znajdują się pod kontrolą Chin, na korzystny rezultat rozwiał Witan Sulaeman, który trafił do siatki w 70. i 89. minucie meczu. Gospodarze rozpoczęli z wysokiego “C” i po 1. kolejce przewodzą grupie A.

Jutro czekają nas kolejne spotkania Mistrzostw Azji U-19, z których oczywiście będziemy zdawać relację.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 445

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze