Rozegrano ostatnie mecze fazy grupowej na Malezyjskim turnieju. Poniżej prezentujemy skróty wraz z tabelą końcową każdej grupy.

Malezja vs Japonia

Jedyne co musieli zrobić gospodarze, aby wyjść z grupy to nie przegrać z Japonią. Niestety ekipa „Niebieskich Samurajów” okazała się dla nich zdecydowanie za mocna i wygrała 2:0 po golach Toyamy i Naruoki.

Tajlandia vs Tadżykistan

Czas na drugie spotkanie grupy A. Tajlandii wystarczył przed spotkaniem remis, aby spokojnie awansować do kolejnej rundy. Tadżykistan musiał natomiast wygrać. Pierwszą bramkę tego spotkania zdobył właśnie zespół Tadżykistanu, a konkretnie Panzhiev, który wpisał się na listę strzelców w 38. minucie. W 80. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Suphanat i wydawało się, iż zgodnie z przewidywaniami to Tajlandia zagra dalej. Nic bardziej mylnego, bowiem cztery minuty później zwycięską bramkę do Tadżykistanu zdobył Zairov, który tym samym posłał swoją reprezentację do ćwierćfinału rozgrywek.

Końcowa tabela grupy A*:

12

Jemen vs Jordan

Zobaczyliśmy w tym spotkaniu aż 6 goli. Głównie za sprawą Jemeńczyków, którzy do 25. minuty prowadzili już 4:0, a ostateczny wynik tego spotkania brzmiał 5:1 dla Jemenu. Pierwszą bramkę zdobył w 14. minucie Saif. Dwie minuty później podwyższył Senan. W 24. minucie trzecią bramkę dla swojego zespołu zdobył Al-Qaaod, który pokonał bramkarza rywali fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30. metrów. Niespełna minutę później do swojej bramki trafił zawodnik Jordanu, Issa. W 73. minucie rzut karny wykorzystał Saif, który zdobył tym samym swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a 5. dla Jemenu. Dwie minuty później mieliśmy kolejny rzut karny, tym razem podyktowany w drugą stronę. Do piłki podszedł Banihani i zdobył bramkę honorową dla swojego zespołu. Jemen pożegnał się godnie z turniejem, czego nie można powiedzieć o Jordanie.

Korea Północna vs Oman

Było to jak się okazało spotkanie o 1. miejsce w grupie, bowiem przy wysokiej porażce Jordanu oba zespoły miały zapewniony awans do następnej rundy. Górą z tego starcia wyszli mocni Koreańczycy, którzy pokonali rywala 3:1. Ekipa z półwyspu koreańskiego zaczęła strzelanie już w 4. minucie za sprawą trafienia Pak Ryong-Gwona. W 16. minucie wynik podwyższył Kim Kang-Song. Dominacja Koreańczyków była bardzo wyraźna i jeszcze przed przerwą zdołali strzelić trzecią bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się An Phyong-Il, który głową pokonał bramkarza rywali. Bramkę honorową dla Omanu zdobył w 78. minucie Al-Jaradi, który wykorzystał rzut karny.

Końcowa tabela grupy B*:

12

Iran vs Wietnam

To z pewnością nie był turniej Wietnamczyków, którzy zajęli ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Iran również nie zaliczy turnieju do udanych, gdyż pomimo zwycięstwa aż 5:0 w tym spotkaniu nie udało mu się wyjść z grupy. Po dwie bramki w tym meczu strzelali Azizi i Doustali, którego oba trafienia z pewnością będą kandydować do bramki kolejki. Jedno trafienie dołożył jeszcze Barzegar w 21. minucie.

Indie vs Indonezja

W przypadku wygranej Iranu, oba zespoły potrzebowały przynajmniej punktu aby awansować. Mając to na uwadze ani Indie, ani Indonezja nie forsowały tempa zbyt mocno i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który dał awans obu drużynom.

Końcowa tabela grupy C*:

12

Irak vs Korea Południowa

Irak potrzebował bardzo wysokiego zwycięstwa, aby móc chociaż teoretycznie powalczyć z Australią o wyjście z grupy. Zadanie Irakijczyków było jednak niemal niemożliwe, gdyż naprzeciw stanęła świetna reprezentacja Korei, która nie straciła na tym turnieju bramki. Nie inaczej było i tym razem. Zwycięstwo 2:0 załatwiło Koreańczykom pewny awans z kompletem zwycięstw. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Moon Jun-Ho.

Australia vs Afganistan

Australia dopełniła formalności i wysoko pokonała najgorszy na turnieju Afganistan. Po dwie bramki w tym spotkaniu strzelili Joseph Roddy i Noah Botić.