Nasz dzisiejszy bohater dokonał tego podczas spotkania Mistrzostw Świata w Rosji przeciwko Portugalii. Swoją dobrą postawą w defensywie przyczynił się do remisu Iranu z mistrzami europy 1:1. Milad Mohammadi, bo tak się nazywa ów zawodnik, pojawił się na murawie w 56. minucie i z nim na boisku Iran zdobył bramkę wyrównującą. Został jednak zapamiętany przez chyba każdego kibica po tym co zrobił w meczu z Hiszpanią. Chodzi o słynny już wrzut z autu, który nie do końca mu wyszedł.

Mohammadi występuje obecnie w barwach Achmatu Grozny, który gra w Rosyjskiej Premier Lidze. Gra na pozycji lewego obrońcy, ale dzięki swojej nieprzeciętnej szybkości, sile fizycznej i wszechstronności grywa także na pozycji skrzydłowego. Każdy kto czytał nasz artykuł o Alim Alipourze poczuje teraz lekkie Deja Vu, ale Milad to kolejny bardzo utalentowany Irański zawodnik, na którego byłoby stać niektóre Polskie kluby. Nie chcę wskazywać konkretnego zespołu, który cierpi na brak jakości na lewej obronie, ale mogę powiedzieć, iż często występuje tam były zawodnik właśnie ligi rosyjskiej, a konkretnie Krasnodaru. Reprezentant kraju, który zatrzymał Cristiano Ronaldo na mistrzostwach świata, grający regularnie w swoim klubie, w dodatku za w miarę przystępne pieniądze. Czego chcieć więcej?

Poniżej przybliżamy sylwetkę zawodnika.

314116

Milad Mohammadi (میلاد محمدی کشمرزی) przyszedł na świat 29. września 1993. roku w Teheranie. Ma brata bliźniaka, który również jest profesjonalnym piłkarzem. Mehrdad Mohammadi występuje Sepahan SC w lidze irańskiej. Milad swoją karierę piłkarską rozpoczął w 2002. roku w juniorskich zespołach Persepolis FC. Spędził tam 6 lat i w 2008. roku przeniósł się do Damash Teheran, który w 2012. roku zamienił na Niroye Zamini Teheran występujące wtedy w drugiej lidze irańskiej. Dobry sezon na zapleczu Persian Gulf Pro League przyniósł transfer do najwyższej ligi rok później. Mohammadi dołączył do Rah Ahan Teheran, gdzie spędził dwa bardzo owocne sezony. 11. czerwca 2015. roku zadebiutował w reprezentacji Iranu w wygranym 1:0 spotkaniu z Uzbekistanem. Jak dotąd ma na koncie 22 występy w kadrze narodowej, w tym udział w rosyjskich mistrzostwach świata. Dobre występy w Iranie przyniosły mu transfer do Rosji, a konkretnie Tereka Grozny (obecnie Achmat Grozny), do którego dołączył w 2016. roku za kwotą 300. tysięcy euro. Całkiem niezły interes zrobił Rosyjski klub, który podjął “ryzyko” jakiego boją się podjąć włodarze Polskich klubów.

Obecnie Milad ma na koncie 61 występów w barwach Achmata. Zdobył w nich 2. bramki i zaliczył 6 asyst. W tym sezonie również jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu i trzeba powiedzieć, że zalicza naprawdę solidne występy. Można się więc spodziewać, iż jego wartość będzie tylko szła w górę, więc teraz jest najlepszy moment na ewentualne sprowadzenie 25-latka, co i tak nie będzie łatwe. W każdym razie postacie Alipoura i Mohammadiego pokazują nam, że warto zwrócić swoją uwagę na rynek irański i w ogóle azjatycki. Można tam naprawdę znaleźć mnóstwo (nie wyolbrzymiam) talentów, które dałyby się pokroić (teraz może wyolbrzymiam) za transfer do europy.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 392

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze