Mistrzostwa Azji U16 nabierają tempa. Przedstawiamy kolejne rozegrane spotkania.

Irak vs Afganistan

Mocny początek zaserwowali nam zawodnicy obu drużyn. Irak wyszedł na prowadzenie już w 3. minucie po trafieniu Sadeqa. Dwie minuty później wyrównał Afganistan za sprawą bramki Zahidiego. Decydującą bramkę zdobył w 14. minucie Qasim, który wykorzystał rzut karny i zapewnił Irakowi skromne zwycięstwo 2:1.

Korea Południowa vs Australia

Koreańczycy nie dali szans swoim australijskim rówieśnikom i pokonali ich 3:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Choi Min-Seo, który trafiał w 43. i 68. minucie. Jedną bramkę dołożył w 51. minucie Hong Yun-Sang. 

Tajlandia vs Malezja

Po wysokim zwycięstwie w pierwszym spotkaniu nadzieje gospodarzy były dość spore. Niestety zostały ostudzone przez zespół Tajlandii, który zwyciężył 4:2. Tajlandia objęła prowadzenie już w 3. minucie po trafieniu Suphanata. W 12. minucie do wyrównania doprowadził Luqman, który uprzedził bramkarza gości i głową skierował piłkę do siatki. Długa nie trwała radość gospodarzy, bowiem w 21. minucie drugi raz do siatki trafił Suphanat. Tuż po zmianie stron Malezja znów doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Kaironnisama. W dalszej fazie meczu Tajlandia załatwiła sprawę, dzięki bramkom Waragona i Apideta.

Tadżykistan vs Japonia

Nie oglądaliśmy bramek w tym spotkaniu. Stroną przeważającą była Japonia, która miała kilka naprawdę dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Nie udało się jednak trafić do siatki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jordania vs Oman

Po bezbramkowej pierwszej połowie obie drużyny wzięły się do strzelania bramek i w drugiej części oglądaliśmy aż 4 trafienia. Najpierw w 49. minucie Banihani wyprowadził Jordanię na prowadzenie. W 54. minucie do wyrównania doprowadził Omar Al-Salti, który pokonał bramkarza po ładnej, indywidualnej akcji. 20 minut później Jordania po raz drugi objęła prowadzenie. Tym razem do siatki trafił Jamous, który wykorzystał rzut karny. Oman się nie poddawał i w 86. minucie po raz drugi doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Al-Naabi.

Indie vs Iran

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Ten rezultat jest wynikiem ogromnego szczęścia Hindusów w tym spotkania. Irańczycy mieli bowiem sporo dobrych sytuacji, ale albo trafiali w słupek, albo dobrze interweniował Hinduski bramkarz. Najlepszą sytuację mieli jednak w drugiej połowie, kiedy to piłkarze z bliskiego wschodu nie wykorzystali rzutu karnego. W drugiej połowie próbowali coś stworzyć także Hindusi, ale ostatecznie żadna ze stron nie zdołała trafić do siatki.

Jemen vs Korea Północna

Jemen nadal pozostaje bez punktów w turnieju i tym razem okazuje się gorszy od Korei Północnej. Ekipa z półwyspu koreańskiego pokonała Jemeńczyków 1:0 po bramce Kim Won-Ila i zrównała się punktami z pierwszym w tabeli Omanem.

Indonezja vs Wietnam

Bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie, które zakończyło się dość sprawiedliwym podziałem punktów. W 30. minucie Wietnamczycy wyszli na prowadzenie po wspaniałym trafieniu Khanga z rzutu wolnego. W 49. minucie do wyrównania doprowadził Sutan, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców Wietnamu i ustalił wynik tego spotkania.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 358

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze