Witajcie. Czas na doniesienia z ostatnich dwóch tygodni w Turkmenistanie. A działo się sporo. I tu też, niestety, jest problem ze skrótami i składami. Zatem daję Wam najwięcej informacji, które sam mogłem zdobyć.

Zaległy mecz 17. kolejki Yokary Ligi (wcześniejsze spotkania grane były 17 i 18 sierpnia):

Szagadam Turkmenbaszy Altyn Asyr Aszchabad 0:3 (Orazsahatow 4, Nurmuradow 7, Annadurdyjew 49). Tu słynni Sygnaliści nie zostawili żadnych złudzeń.

Żółte kartki: Annamuradow, Kosofana, Chodżaberdyjew, Nurlijew (wszyscy Szagadam)

Sędzia: Kurbanow (Aszchabad)
Widzów: 500

Wyniki 20. kolejki Yokary Ligi:

Altyn Asyr Aszchabad – Energetik Turkmenbaszy 3:0 (Sahedow 40, Bajow 44, Saparow 58). Altyn Asyr tempa nie zwalniał, a Ahal trzeba było gonić. Przy okazji mistrzowie Turkmenistanu urządzili sobie mały poligon przed wyjazdem do Korei Północnej, do którego nawiążę później.

Żółte kartki: Annaorazow, Annadurdyjew, Nurmuradow, Sojunow – Guldurdyjew, Abdyrahmanow

Sędzia: Gurbanow (Balkanabat)
Widzów: 100

Kopetdag
Aszchabad – Merw Mary 2:0 (Muchametmuradow 3, Sułtanow 55)
tff_41_89

Żółte kartki: Diniew, Owezow – Seitkułyjew, Ałamow, Saparow, Parachadow

Sędzia: Chaknazarow (Aszchabad)
Widzów: 200

Ahal Akdasayak – FK Aszchabad 3:1 (Durdyjew 18, 73, Abyłow 77 – Bajramow 54). Rewanżu za ćwierćfinał Pucharu Turkmenistanu nie było (2:2 i 2:0 dla Ahala). Od 19 grudnia 2015 roku FK czeka na zwycięstwo nad klubem wspieranym niegdyś przez Ministerstwo Nafty, Gazu i Zasobów Mineralnych (wtedy ograli ich walkowerem).

Żółte kartki: Annakułyjew – Akyjew

Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 200 (Aszchabad)

Szagadam Turkmenbaszy – Balkan Balkanabat 2:1 (Annakurbanow 25-karny, Amanmamedow 40 – Iliasow 90+4-karny). Inny wynik, niż zwycięstwo u siebie trzeciej drużyny tabeli nad ostatnią byłby sporym zaskoczeniem.

Żółte kartki: Saryjew, Orazkułyjew, Amanmamedow, Nurłyjew – Annajew, Garadżajew
Czerwona kartka: Amanmamedow (63. minuta, druga żółta)

Sędzia: Goszszanow (Tedżen)
Widzów: 250

W tej kolejce padło 12 goli (3 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 750 widzów (ok. 188 na mecz).

Wyniki 21. kolejki Yokary Ligi:

Energetik Turkmenbaszy – Ahal Akdasayak 1:0 (Dżumanazarow 3). Ahal nie wykorzystał okazji i nie odskoczył pauzującym Sygnalistom w tabeli. Za to Energetycy zbliżają się do podium.

Żółta kartka: Saparmamedow (Ahal)

Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 800 (Mary)

Balkan Balkanabat – Kopetdag Aszchabad 2:1 (Tukyjew 48, 71 – Muchamedmuradow 40). Gospodarze wygrali Derby Dołu Tabeli i zmniejszyli stratę do przedostatniej drużyny do siedmiu punktów.

Żółte kartki: Iliasow, Tukyjew – Redżebow

Sędzia: Kurbanow (Aszchabad)
Widzów: 500

FK Aszchabad – Szagadam Turkmenbaszy 1:0 (Annajew 9). Porażka oddaliła nieco „Primorców” od wicelidera.
dscf2334_0

Żółte kartki: Annajew – Jakubow, Orazkułyjew, Saryjew, Czoryjew

Sędzia: Ereszow (Turkmenabad)
Widzów: 200

Merw Mary – Altyn Asyr Aszchabad przełożony na 10 października. „Sygnaliści” chcieli odpocząć po męczącej podróży i pobycie w Korei Północnej (o czym za chwilę).

W tej kolejce padło 5 goli (1,67 na mecz) zaś ogółem w 21 kolejkach (82 spotkania) strzelono 186 bramek (8,86 na kolejkę i 2,27 na mecz).
Wszystkie 3 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 1500 widzów (500 na mecz).

Tabela:

Turkmenistan tabela

Strzelcy:
9 goli – Sulejman Muhadow (Ahal), Altymyrad Annadurdyjew (Altyn Asyr)

Zapowiedź następnej kolejki (28/29.09):
Merw – Ahal
Energetik – Szagadam
Aszchabad – Balkan
Kopetdag – Altyn Asyr przełożony na 18 października
A 25 września zostanie rozegrany zaległy mecz 18. kolejki Altyn Asyr – Balkan

Klubowe serie:
Ahal – zespół Rowszena Meredowa padł po trzech kolejnych zwycięstwach
Altyn Asyr – drużyna Jazgułego Hodżageldyjewa zeszła z serii czterech meczów bez straty gola i sześciu kolejnych zwycięstw, jednak pozostaje niepokonana od trzynastu potyczek (ostatnia porażka: 6 czerwca, liga, Altyn Asyr – Szagadam 0:1)
Aszchabad – ekipa Achmeda Agamuradowa przełamali się po trzech kolejnych porażkach i dwunastu meczach bez zwycięstwa (poprzednie odnieśli 19 maja, kiedy w lidze wygrali u siebie 1:0 z Merwem Mary)
Energetik – gracze Rahyma Kurbanmammedowa spotkaniem z Altyn Asyrem zakończyli serię czterech meczów bez straty gola i siedmiu bez porażki (poprzednią ponieśli 10 czerwca, było to ligowe wyjazdowe 1:2 z Ahalem Akdasayak)

A teraz coś o wyprawie Altyn Asyru do państwa rządzonego od lat przez Kimów.

Puchar AFC finał play-offów międzystrefowych (1/2 finału turnieju)

April 25 Nampho – Altyn Asyr Aszchabad 2:2 (An Il-Bom 15, Kim Yu-Song 32 – Orazsahedow 20, Nurmuradow 81). Niestety, skrótu nie znalazłem (nie jest łatwo o materiały video z meczów granych w północnej części Półwyspu Koreańskiego), za to mam kilka zdjęć z tamtego spotkania:

anfiihd8xkxyzqdkpbxb
bb2l1kjqcdhxhhvphzqx
f6etay0h1ckzj0ix5bnk
Obie drużyny przed tą konfrontacją były w Pucharze AFC niepokonane a wojskowy północnokoreański klub wygrał wszystkie spotkania jak do tej pory, po drodze pokonując lokalnego rywala z Hwaebul SC (1:0 dom, 2:0 wyjazd), tajwański Hang Yuen (5:1 zarówno na wyjeździe jak i u siebie), Benfikę z Makau (8:0 dom, 2:0 wyjazd) i singapurski Home United (2:0 wyjazd, 9:1 dom). Z mistrzem Turkmenistanu miało mu już nie pójść tak słodko. I nie poszło. Na trafienia An Il-Boma (to już 12. gol tego zawodnika, co czyni go liderem strzelców tegorocznej edycji AFC Cup) i Kim Yu-Songa (szósty gol w tej edycji, drugi najlepszy strzelec drużyny) dwukrotnie nadeszły odpowiedzi ze strony Orazsahedowa i Nurmuradowa. Spotkanie musiało być zacięte, zatem remis nie dziwi. Aczkolwiek łatwiej się grało Sygnalistom po uzyskaniu przewagi liczebnej.

April 25 - Altyn Asyr

Widzów: 4200 (Pjongjang, stadion im. Kim Ir Sena)

W drugiej parze półfinałowej, będącej zarazem finałem strefy Azji Zachodniej, jordańska Al-Jazeera Amman uległa u siebie 0:1 broniącemu tytułu irackiemu Al-Quwa Al-Jawiya Bagdad. Spotkanie sędziował Uzbek Aziz Asymow.
Skrót spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=aETkf0M3cGg

Rewanż między Altyn Asyrem a April 25 zostanie rozegrany 3 października (środa) w Aszchabadzie. Spotkanie rozpocznie się o 17:00 czasu miejscowego (w Polsce będzie 14:00).
Natomiast dzień wcześniej zwycięzca powyższej pary pozna finałowego rywala, pochodzącego z Zachodniej Azji.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
https://twitter.com/red_bobini91

Wyświetleń: 290

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze