Zaplanowane na jutro towarzyskie spotkanie Japonii z Chile zostało odwołane z powodu trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę Hokkaido. Poniżej treść oficjalnego komunikatu JFA:

“Składamy najgłębsze kondolencje i szczere wyrazy współczucia dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi, które uderzyło w centralno-wschodnią część regionu Iburi w Hokkaido.

Ze względu na efekty trzęsienia ziemi, Japońska Federacja Piłkarska zdecydowała anulować mecz w ramach KIRIN CHALLENGE CUP 2018 pomiędzy SAMURAI BLUE (Japońska Drużyna Narodowa) i Drużyną Narodową Chile, który miał odbyć się 7. września 2018 roku na stadionie Sapporo Dome. Decyzja została podjęta po uważnym przeanalizowaniu zniszczeń, włącznie ze szkodami infrastrukturalnymi takimi jak przerwy w dostawie prądu, znaczące utrudnienia w transporcie, a także w trosce o bezpieczeństwo wszystkich kibiców, włącznie z kibicami gości.”

Japonia przez ostatnie dni była nękana przez potężny tajfun, a wczoraj została dotknięta jeszcze trzęsieniem ziemi, którego magnituda wyniosła 6.6. Doszło do licznych osuwisk, a po trzęsieniu doszło do uszkodzenia dróg, a także potężnych awarii prądu.

Niestety najgorszym skutkiem tego trzęsienia jest śmierć 8. osób.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 306

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze