Blisko, ale coś w tym rodzaju.
19 letni Tsun Dai który już jako dziecko grywał w pierwszej szkółce Barcelony w Hong Kongu podpisał właśnie kontrakt z Angielskim Oxford United.
Co ciekawe Tsun występując w barwach Barcelońskiej Akademii odwiedził Polskę gdy jego drużyna rozgrywała towarzyskie spotkania w naszym kraju.
Urodzony w Hong Kongu Dai Wai-Tsun (bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko) przeniósł się do Anglii w wieku 11 lat poszukując możliwości gry na wyższym poziomie niż w rodzimym kraju.
Po tym jak kształcił się piłkarsko przez 4 lata (2012-2016) w młodzieżowej szkółce Reading trafił do Bury gdzie podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt.
W zeszłym sezonie zaliczył 11 występów 1 gola i 1 asystę.
Pokazał potencjał, dzięki któremu specjaliści od Angielskie League One (3 liga Angielska) przepowiadają mu w tym roku udany sezon w nowych barwach.
Posiada podwójne obywatelstwo Angielskie oraz Hong Kongu którego 19 latek który reprezentował na poziomie U15 podczas wielu młodzieżowych turniejów na całym świecie.

Dai od maleńkiego grywał jako defensywny pomocnik, jednak technika użytkowa często kusiła jego trenerów do wystawiania go jako klasyczną dziesiątkę.
Nie zdradzono jeszcze tajemnicy w jakiej roli widzą go włodarze Oxfordu.

Menadżer Oxford United Karl Robinson powitał Tsuna następującymi słowami:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż mogliśmy go sprowadzić do klubu. Jest ekscytującym perspektywicznym zawodnikiem.  Sądzimy że musi jeszcze dużo się nauczyć ale ma świetne podejście do pracy i sądzimy że będzie dalej się rozwijał i stawał lepszym piłkarzem.”

Azja Gola będzie uważnie śledziło zawodnika z Hong Kongu w jego nowej drużynie.
Jego potencjalny rozwój mógłby pomóc kadrze tego Azjatyckiego kraju który cierpi na chroniczny brak zawodników z poza hermetycznej ligi.

Autor tekstu:
Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 496

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze