29-letni Japończyk przeniósł się do Andaluzji z drużyny Eibaru, gdzie występował przez 3 sezony.

Inui to wychowanek Yokohamy Marinos, skąd w 2008. roku przeniósł się do Cerezo Osaka. W Osace rozegrał aż 129. spotkań i był absolutnie czołową postacią tworząc niezniszczalny i zabójczy tercet Kagawa – Inui – Kiyotake, który w 2009. roku przyczynił się do awansu Cerezo do J.League. Poza piękną grą były też liczby i to liczby całkiem imponujące, zwłaszcza bliźniaczego duetu Kagawa – Inui. 27 bramek i 16 asyst zawodnika sprzedanego później do Borussii Dortmund oraz 20 bramek i 14 asyst Inuiego. Warto dodać, że żaden z nich nie występował na pozycji napastnika. W 2011. roku Inui trafił do niemieckiego Bochum, a stamtąd do Eintrachtu Frankfurt, gdzie spędził 3 lata, po których dołączył do Eibar stając się najdroższym transferem w historii baskijskiego zespołu. W Hiszpanii czuje się znakomicie i w poprzednich sezonach był główną postacią swojego zespołu. Zapisał się też w historii, gdyż jako pierwszy Japończyk strzelił Barcelonie gola w rozgrywkach ligowych.

Takashi rozegrał 25 spotkań w reprezentacji Japonii w których strzelił dwie bramki. Oczywiście znalazł się w tegorocznej kadrze Samurajów na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Z Betisem podpisał kontrakt do 2021. roku.

Jeśli by ktoś nie kojarzył go z ligi Hiszpańskiej, powiem tylko że nawet piłkarze Barcelony pamiętają…kto strzelił im 2 gole.

Autor tekstu: Kamil Gala
@TokyoGalson 

Wyświetleń: 542

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze