W meczu 15 kolejki J.League, zmierzymy się na wyjeździe z Saganem Tosu.

Remisem z Sapporo, wyczerpaliśmy limit wpadek, na tę część sezonu. Bezpośredni rywale zbliżyli się na niebezpieczną dla nas odległość, a Hiroshima uciekła na okrągłe 10 punktów.
W środku tygodnia rozgrywaliśmy jedynie mecz pucharowy z Vegaltą, na który Kenta Hasegawa wystawił rezerwowy skład, tak więc zespół jest raczej wypoczęty i do jutrzejszego spotkania powinien przystąpić na oczekiwanej świeżości, co, nie oszukujmy się, będzie niezwykle potrzebne, na Best Amenity Stadium.

Gospodarze jutrzejszego starcia zajmują obecnie, odległe 17 miejsce z dorobkiem zaledwie 14 punktów. Nie jest tajemnicą, że nie imponują formą i znajdują się
w nie najlepszej sytuacji, ale mimo iż w tym sezonie ligowym wygrali zaledwie dwa mecze u siebie,  to należy pamiętać, że na własnym stadionie zawsze mogą sprawić niespodziankę.

W historii spotkań ligowych, oba zespoły mierzyły się 14 razy (po raz pierwszy
w J2.League). 6 razy wygrało Tokyo, 4 razy ekipa z Tosu, a  czterokrotnie był remis.
Piłkarz
W zespole gospodarzy występuje Shuichi Gonda. Wychowanek FC Tokyo, który dołączył do ekipy z Tosu w lutym poprzedniego roku. Jak zżyty jest z klubem ze stolicy i jego kibicami, pokazał, kiedy przyjechał na Ajinomoto reprezentując inne barwy i po spotkaniu obu drużyn, wyszedł do kibiców. Oto jakie obrazki wtedy oglądaliśmy:
Gonda

Gonda CryParę słów o lokalizacji jutrzejszego pojedynku. Tosu to niewielkie miasto położone na trzeciej co do wielkości wyspie Japonii, Kiusiu (z jap.  九州, Kyūshū), w prefekturze Saga.

Map

Historia miasta sięga 1907 roku, kiedy to wieś Todoroki, zmieniła nazwę na Tosu
i zyskała status miasteczka. W 1954 roku, Tosu zostało połączone z miasteczkiem Tashiro i wioskami Asahi, Fumoto i Kizato (które znajdowały się na terenie miasteczka) i zyskało status miasta. Liczba mieszkańców wynosi zaledwie 72,755 (stan na luty 2017).
Jedną z największych atrakcji i najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest stadion Saganu Tosu, Best Amenity Stadium (jap. ベストアメニティスタジアム), który może pomieścić 24,130 widzów i został otwarty w 1996 roku.

Stadion

Początek meczu, jutro o 08:00 naszego czasu.

Vamos Tokyo!
Auto tekstu: Kamil Gala
@TokyoGalson 

Wyświetleń: 269

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze