Jutro podejmujemy na Ajinomoto Stadium, trzecią drużynę ligi, czyli Consadole Sapporo. Nie jest tajemnicą fakt, iż będzie to spotkanie o tzw. „6pkt”.

Dlaczego? Otóż, w przypadku wygranej, odskoczymy gościom z Hokkaido na 4, dość bezpieczne punkty, co z pewnością dałoby zespołowi komfort. W przypadku porażki jednak, Consadole zajmie nasze miejsce na drugim miejscu w tabeli.  Nasza strata do nich wynosić będzie 2pkt, a do liderującej Hiroshimy aż 11pkt, gdyż ta dzisiaj pokonała Vegaltę w Sendai 3:1.

W historii, oba zespoły mierzyły się jak dotąd 13 razy, w tym dwukrotnie w J2.  „Gazownicy” wygrali 9 spotkań, Sapporo zwyciężało trzykrotnie, a raz był remis.

Ostatnie spotkanie z Consadole, miało miejsce 21.10.2017 na Ajinomoto. Goście pokonali wtedy FC Tokyo 2:1 po dublecie Bothroyda.

kk

Jeżeli chodzi o formę obu zespołów, to jest ona dość zbliżona. Zarówno Sapporo, jak i Tokyo, przegrało swój mecz w pucharze ligi w środku tygodnia. W lidze przegrali tylko dwukrotnie, ulegając najpierw Hiroshimie, a potem Shimizu na własnym stadionie. Nawet bilans bramkowy obie drużyny mają niemal identyczny. W przypadku FC Tokyo to 21:13, a w przypadku gości, 20:13.

Suche statystyki pokazują, że będzie to dość wyrównane spotkanie. Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się jutro. Początek spotkania o 9:00 na Ajinomoto Stadium.

Autor tekstu: Kamil Gala
@@TokyoGalson 

Wyświetleń: 257

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze