W jakże różnych nastrojach podchodzimy do tegorocznych spotkań J.League i Levain CUP.
O ile w rozgrywkach ligowych zajmujemy drugie miejsce, grając chwilami rewelacyjny futbol i ogrywając zespoły takie jak Kashima, Hiroshima, czy Kawasaki, o tyle
w pucharowych rozgrywkach oglądamy zupełnie inny zespół. Główną przyczyną są zapewne mocne rotacje stosowane przez Kente Hasegawe, w efekcie których,
w pucharze, oglądamy praktycznie w całości wymieniony skład, w stosunku do meczów ligowych.  Doskonale pokazuje to przepaść pomiędzy podstawową jedenastką,
a zawodnikami rezerwowymi, w przypadku których nie jesteśmy nawet pewni pokonania Albirexu Niigata w jutrzejszym spotkaniu.
Słaba dyspozycja zawodników zasiadających na ławce w spotkaniach ligowych, sprawiła, że zajmujemy ostatnie miejsce w grupie A. Tyle samo punktów (4pkt), ma nasz jutrzejszy rywal, ale wyprzedza „gazowników”, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Drugą lokatę zajmuje, mająca 5 punktów, Vegalta Sendai, a liderem jest Yokohama FM, z dorobkiem 8 punktów.
Jeżeli chcemy pozostać w grze o wyjście z grupy, to zwyczajnie trzeba pokonać Albirex na Big Swan Stadium.

Gospodarze jutrzejszego pojedynku, występują obecnie w rozgrywkach J.League Division 2, do których spadli w poprzednim sezonie. Dotychczas rozegrali 13 meczów, po których, z dorobkiem 17 punktów, zajmują 12 lokatę.

Oba zespoły mierzyły się jak dotąd 30 razy we wszystkich rozgrywkach.
17 razy zwyciężało Tokyo, dziewięciokrotnie lepsza była ekipa Albirexu, a czterokrotnie padał remis.
Ostatnie zwycięstwo FC Tokyo miało miejsce 14 marca na Ajinomoto Stadium, podczas meczu drugiej kolejki Levain CUP. „Gazownicy” wygrali 1:0 po golu Takefusy Kubo,
który stał się wtedy najmłodszym strzelcem rozgrywek.
Kubo

Niigata (z jap. 新潟市)  to miasto portowe, liczące przeszło 807 tysięcy mieszkańców (dane na rok 2016). To także stolica prefektury, o tej samej nazwie, która leży w regionie Chūbu, na wyspie Honshu. Jest to największe miasto leżące nad Morzem Japońskim.
100 km
Powierzchnia miasta wynosi 726.45 km2.

Niigata leży ok. 250 km na północ od Tokio. Oba miasta są bezpośrednio połączone Shinkansenem (najszybszy pociąg świata) i drogą ekspresową.
Miasto
Miejscowy Albirex, rozgrywa swoje mecze na Denka Big Swan Stadium. Stadion otwarto 29 kwietnia 2001 roku, a w 2002 roku rozgrywane na nim były spotkania Mistrzostw Świata. Pojemność stadionu to 42.300 miejsc. W 2005 roku Albirex pobił rekord frekwencji w J.League i jako pierwszy zespół w historii ligi zanotował średnią wyższą niż 40.000 widzów na mecz.
Stadion

Wyświetleń: 291

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze