Japoński gigant internetowy, “Mixi Corporation”, zainwestuje w FC Tokyo.

Pan Koki Kimura, główny manager i dyrektor XFLAG studio (podmiotu zależnego “Mixi inc.”), który jest odpowiedzialny za dział sportowy w firmie, zabrał głos w tej sprawie: „W listopadzie, zeszłego roku obchodziliśmy 20-lecie powstania firmy. Jesteśmy więc bardzo podekscytowani, że możemy pomóc FC Tokyo, które w tym roku celebruje swoje 20-lecie. Będziemy kontynuować wspieranie klubu w rozgrywkach, oraz wszystkich należących do “rodziny FC Tokyo”.
Chcemy, aby ten oparty na społeczności klub, zgodnie ze swoją filozofią, był bliżej lokalnych mieszkańców, niż kiedykolwiek.”
Zakończył.

Nieznane są szczegóły, co do samej inwestycji, ale w Japonii pojawiają się głosy, że firma “Mixi”, razem z klubem, planują budowę nowego stadionu, który miałby stanąć w parku Yoyogi. Mówi się, że powstały nawet plany budowy.

Teraz parę słów o firmie. Mixi (z jap. ミクシィ) jest potężnym Japońskim serwisem społecznościowym. Działaniem przypomina trochę facebooka, gdyż również zrzesza ludzi, chcących wchodzić w interakcje z innymi, oraz poznawać nowych ludzi. Użytkownicy mogą wysyłać i otrzymywać wiadomości, pisać w tzw. pamiętniku, czytać
i komentować pamiętniki innych, organizować społeczności, no i oczywiście, zapraszać znajomych.

Portal jest dostępny tylko dla Japończyków, ponieważ rejestracja wymaga podania zarejestrowanego, Japońskiego numeru telefonu.

W 2012 roku, serwis liczył 14 milionów aktywnych użytkowników, lecz od tego czasu firma znacząco urosła, tak więc liczba użytkowników zapewne poszła też mocno w górę. Założycielami firmy są Kenji Kasahara oraz Batara Eto. Firma stała się korporacją w 2000 roku. Firma zrzesza klika podmiotów zależnych. To m.in.  Kamado, Inc., Diverse Inc., Hunza, Inc., Mixi Research, Inc., Mixi Marketing, Inc., Confianza, oraz XFLAG studio. “Mixi” ma siedzibę w Shibuyi w Tokio.
City

Autor tekstu: Kamil Gala
@TokyoGalson 

Wyświetleń: 335

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze