Podczas spotkania z Nagoyą (28.04), “Tokyo Gas Co. Ltd.” przy współpracy z FC Tokyo, zaprezentowało oraz wdrożyło “J-Credit System 2”.
Za pomocą tego systemu firma ma zamiar wdrażać tzw. kompensację węgla, redukując tym samym ilość wydzielanego CO2. Poniżej oświadczenie obu firm.
„Tokyo Gas i FC Tokyo podejmują starania w działaniach środowiskowych. Tokyo Gas wdrożyło “J-Credit System” w różnych zewnętrznych i wewnętrznych wydarzeniach, takich jak turnieje Baseballu czy podczas Szczytu “Ise-Shima”.
Ponadto FC Tokyo przyczynia się do ochrony środowiska poprzez dotacje, których suma odpowiada liczbie strzelonych bramek w meczach domowych, dla “Tokyo Metropolitan Fund”, czy poprzez wykorzystanie kubków i pałeczek jednorazowych na stadionie. Obie firmy będą nadal aktywnie przyczyniały się do poprawy środowiska w regionie.”

Szacuje się, że podczas domowych meczów Tokyo, wytwarza się około 50 ton dwutlenku węgla. Przyczyniają się do tego osoby obecne na stadionie, oraz pojazdy i odpady. 50 ton jest równowartością ilości wchłanianego CO2 przez 10,000 buków.

Eco Tokyo

J-Credit posiada rządowy certyfikat. Liczba wchłoniętego przez system CO2 i suma redukcji jego wytworzenia, jest mierzona przez rząd w jednostkach zwanych “Credits”. Jednostki wytworzone przez system mogą zostać wykorzystane do różnych celów (obrazek wyżej).

Autor tekstu: Kamil Gala
@TokyoGalson 

Wyświetleń: 308

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze