Co ciekawego przyniosły dwie ostatnie kolejki 1XBet Ligai Olii Todżikiston? Zapraszam na przegląd wydarzeń!

8. kolejka (4/5, 10 maja)

FK Chodżent – CSKA Pomir Duszanbe 0:2 (Gatten 67, Dżurabekzoda 90+3)

No i proszę, mamy pierwsze zwycięstwo wojskowego klubu. Pomogła mu w jakiś sposób gra w przewadze. W 28. minucie Bikatal wyleciał z boiska za uderzenie rywala. CSKA Pomir zadał po przerwie dwa ciosy na osłabionego rywala. Ibrochimow podał z prawej strony po ziemi w pole karne do Gattena, Kameruńczyk przejął piłkę i pewnie strzelił od poprzeczki. W doliczonym czasie poszła akcja do przodu. Dżurajew zagrał do Gattena, ten znów do Dżurajewa, który po ziemi zagrał do bardzo dobrze ustawionego Dżurabekzody a ten z bliska dobił „Orły”, które miały niemało sytuacji w tym spotkaniu lecz po prostu zagrały słabo. Widzów: 2600

Eschata Chodżent – Faizkand Wose 1:0 (Karimow 23)

Zespół Igora Surowa gra na razie bardzo dobrze w tym sezonie. Tym razem wygrał skromnie z Faizkandem. Po dośrodkowaniu Karimowa z prawej strony Bozorow powalczył w powietrzu z Ismoiłowem, zagrał głową, po czym Karimow strzelił a Ismoiłow złapał piłkę już za linią bramkową. Eschata przeważała, w 66. minucie mogła strzelić drugiego gola ale Gulmurod wybił piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty wcześniej Feumba jako ostatni obrońca Faizkandu pomagał sobie ręką, zatem dostał czerwoną kartkę. Niedługo potem gospodarze mieli jeszcze nieuznanego gola. Ale 3 punkty zostawili u siebie. Widzów: 3000

Regar-TadAZ Rursunzoda – Kuktosz Rudaki 1:2 (Boronow 23 – Song 64-karny, Odiłow 65)

„Aluminiowcy” jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Bobijew podał do Elmurodowa, ten dośrodkował z prawej strony a Boronow głową pokonał Odonkora. Jeszcze przed przerwą Kalandarow mógł podwyższyć rezultat ale raz, że trafił w poprzeczkę a dwa, że i tak był na spalonym. W drugiej połowie doznali „trzęsienia ziemi” w dwie minuty. Najpierw niepewnie interweniujący przed własną bramką Godson faulował Odiłowa w polu karnym, po czym z jedenastu metrów wyrównał Song. Krótko potem lagę do przodu posłał Murodow, piłka dotarła do Odiłowa, ten minął Godsona i mimo Arthura na plecach zdołał kopnąć do pustej bramki. Dla zawodników Achliddina Turdijewa są to istotne 3 oczka, gdyż pomogły im oddalić się od dna tabeli. Widzów: 1000

Rawszan Kulob – Chosilot Farchor 1:1 (Saidchodża 18 – Azimow 90+4)

Wicemistrzowie zaskoczyli bezpośrednim rzutem wolnym Saidchodży z lewego skrzydła. Beniaminkowie dosłownie rzutem na taśmę pozbawili ich dwóch punktów – Azimow posłał zaskakujący strzał z dystansu przy słupku. Chosilot w drugiej połowie śmiało atakował i wreszcie jego cierpliwość została nagrodzona cennym punktem. Widzów: 10000

Istiqlol Duszanbe – Chatlon Bochtar 5:0 (Pandższanbe 1, 14, 68, Kurbonow 34, M.Dżaliłow 70)

Nieźle spisujący się Chatlon dostał gonga od mistrzów, którzy chcieli się wyżyć na kimś za porażkę z Rawszanem w superpucharze i zaczęli egzekucję już w 40. sekundzie. Kamołow podał z prawej strony po ziemi do Pandższanbego a ten z bliska otworzył wynik. Jeszcze przed zakończeniem pierwszego kwadransa Echsoni Pandższanbe jeszcze pewniej przymierzył po zagraniu z prawej strony, tyle że Manuczechra Dżaliłowa, który ładnie podał zewnętrzną częścią stopy. Następnie po centrze Aliszera Dżaliłowa z prawego rogu Kurbonow celnie główkował. W drugiej połowie po przejęciu piłki na lewym skrzydle Manuczechr Dżaliłow podał do Pandższanbego a ten ładnie zakręcił przy dalszym słupku. Na zakończenie strzelania Ajni zagrał po ziemi z prawej strony, osaczony przez rywali Aliszer Dżaliłow zdołał jeszcze krótko zagrać do Manuczechra Dżaliłowa a ten płaskim strzałem pokonał Gafforowa. Widzów: 250

W tej kolejce padło 13 goli (2,6 na mecz).
Wszystkie 5 spotkań tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 16850 widzów (3370 na mecz).

9. kolejka (13/14 maja)

CSKA Pomir Duszanbe – Regar-TadAZ Tursunzoda 0:0

W 29. minucie Safarow mógł dać „Armiejcom” prowadzenie ale trafił w poprzeczkę. W 59. minucie ten sam gracz oddał strzał z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na (lub za) linię bramkową. Na powtórkach wydaje się, że piłka całym obwodem przekroczyła tę linię i powinien być gol. W Tadżykistanie VAR nie funkcjonuje, zatem ciężej im to rozstrzygać, niemniej po meczu pan Rustam Nurmatow został zawieszony ze swoją ekipą sędziowską. Widzów: 500

Kuktosz Rudaki – Eschata Chodżent 0:1 (Saburow 9)

W Chodżencie w tym sezonie dobrze gra Eschata a nie FK, stąd jest na drugim miejscu po skromnej wygranej z beniaminkiem. Widzów: 1600

Faizkand Wose – Rawszan Kulob 0:0

Oba zespoły nie zrobiły sobie krzywdy i mają teraz dwucyfrową liczbę punktów. Widzów: 1000

Chatlon Bochtar – FK Chodżent 2:0 (Aryeetey 20, Barotow 82-karny)

Wspomniałem kilka linijek wyżej o słabym FK Chodżent. I to się rzeczywiście potwierdziło. Chatlon wpakował mu dwie bramki. Najpierw po akcji lewą stroną, w której zablokowany strzał wprawdzie oddał Szaripow ale skutecznej poprawki dokonał Aryettey. Chatlon przeważał i wywalczył jedenastkę – Czakałow faulował Awgonowa i karnego wykorzystał Barotow. Podopieczni Asliddina Chabibullojewa plasują się teraz na trzeciej pozycji. Widzów: 2000

Chosilot Farchor – Istiqlol Duszanbe 0:1 (Mabatszojew 20-karny)

Beniaminkowie postawili mistrzom twarde warunki ale ostatecznie ci i tak wrócili do domu z trzema punktami. Lecz Szomurodow sfaulował Kamołowa w polu karnym a karnego na wagę trzech oczek wykorzystał Mabatszojew. Akcje szły z obu stron ale wynik nie uległ zmianie. Widzów: 5000

W tej kolejce padły 4 gole (0,8 na mecz) zaś ogółem w 8 kolejkach (40 spotkań) strzelono 87 bramek (10,88 na kolejkę i 2,18 na mecz).