Rozegrane zostało pierwsze spotkanie z okazji “Bundesliga Japan Tour 2022”. Eintracht Frankfurt, który jest niemieckim przedstawicielem spotkań rozgrywanych w Japonii, mierzył się z Urawą Red Diamonds w Saitamie. Dla Japończyków był to także “Puchar Miasta Saitama”.

Mecz miał oczywiście charakter sparingu i nie wystąpili w nim zawodnicy wybierający się na mundial w Katarze. Pomimo bardzo towarzyskiego oblicza tego pojedynku cieszy wysokie zwycięstwo Urawy z ostatnim zwycięzcą Ligi Europejskiej. Dublet dla “Czerwonych Diamentów” zanotował Kasper Junker, a po jednym trafieniu dorzucili Scholz i Matsuo.

Najważniejszym wydarzeniem tego meczu nie były jednak bramki, lecz wejście na boisko wychowanka Urawy Red Diamonds, Makoto Hasebe, który wrócił na Saitama Stadium po 15-latach. Mistrz Niemiec z 2009 roku i zwycięzca ostatniej edycji Ligi Europejskiej z Eintrachtem został powitany owacjami na stojąco od całego stadionu.

19 listopada Eintracht zakończy swój krótki tour po Japonii meczem z Gambą Osaka. Start meczu o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Wyświetleń: 206

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze