W mojej kochanej Azji Środkowej rozpoczęła się scentralizowana faza grupowa Pucharu AFC, która zaplanowana była na dni 24-30 czerwca. Jak przebiegały spotkania pierwszej z trzech kolejek? Zapraszam na przegląd!

Grupa E (Duszanbe)

Sogdiana Dżyzak – Neftczi Koczkor-Ata 2:0 (Cermelj 45+2, Kolaković 53)

Spotkanie zdawało się wyrównane ale nie było porywające. “Górskie Wilki” znalazły jednak dobry i skuteczny sposób na kirgiską ekipę: dośrodkowania Dżasura Chasanowa i główki Serbów. Cermelj strzelił głową po zagraniu z rzutu rożnego a Kolaković po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Altyn Asyr Aszchabad – CSKA Pomir Duszanbe 1:1 (Raszydbekow 85-samobój – Szaripow 90+3)

Spotkali się Sygnaliści z Wojskowymi a i tak skuteczność szwankowała niesamowicie. No bo co można powiedzieć, jak obie drużyny oddały po jednym celnym strzale na bramkę? Wynik otworzył Raszydbekow, niechcący główkując w swoją bramkę po zagraniu z rzutu wolnego. Na szczęście dla gospodarzy stać ich było na uratowanie punktu. Po akcji z prawej strony i zagraniu Soliechowa w pole karne wszedł Szaripow i pokonał Orazmuchamedowa strzałem przy dalszym słupku. Miejscowi mogli liczyć na silny doping tadżyckich żołnierzy:

https://fb.watch/dV0J0iZ00O/

Tabela:

Następna kolejka (27 czerwca):
Neftczi – Altyn Asyr
CSKA Pomir – Sogdiana

Grupa F (Biszkek)

Kopetdag Aszchabad – FK Chodżent 1:3 (Akmamedow 58 – Jodgorow 3, 7, Małodustow 85)

Niesamowite wylewy w grze obronnej turkmeńskiej ekipy spowodowały, że wicemistrzowie Tadżykistanu pewnie zgarnęli 3 oczka. Spory wpływ na przebieg starcia miał świetny jego początek w wykonaniu graczy Rustama Chodżajewa. Daler Jodgorow najpierw oddał strzał, który poszedł przy słupku po ręce Berdijewa. Następnie po zagraniu głową Lewkowca załatwił dwóch defensorów, wyprzedzając ich i lobując golkipera. Drużynę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Turkmenistanu stać było jednak na akcję, która dała im nadzieję. W dość ładnej, szybkiej akcji na lewo Saparmammedow podał do Akmamedowa a ten płaskim strzałem pokonał Kirgizbojewa. Zaś w końcówce Baszymow dał się Małodustowowi zrobić jak dzieciak – po prostu dał mu się wyprzedzić po czym zawodnik Chodżentu wykorzystał sytuację sam na sam. Zdaje mi się, że “Orły” tę grupę wygrają, patrząc na formę pauzującego Dordoja, która nie powala ostatnio na kolana. Ale zobaczymy.

Tabela:

Następna kolejka (27 czerwca):
Dordoi – Kopetdag

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 227

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze