Kiedy różnica między liderem a szóstą drużyną tabeli wynosi… 3 punkty to znaczy, że trwa niezła nawalanka na górze. Nieco niżej też jest ciekawie. Zresztą zobaczcie sami!

Neftczi Fergana – Metalurg Bekobod 3:0 (Kuzijew 72, Ismoiłow 88, Choszimow 90+1)

Po pierwszej połowie nie trafiania do bramki „Nafciarze” załatwili „Metalowców” dwoma zagraniami z prawej strony i wjazdem do pustej bramki. Dzięki temu wyszli ze strefy spadkowo-barażowej i zbliżyli się do bekobodzkiej ekipy na punkt. Widzów: 537

Dynamo Samarkanda – AGMK Olmalik 1:2 (Komiłow 35 – Gijosow 58, Boakye 89)

Ładna, zespołowa akcja z prawej strony dała beniaminkom bramkę. Na początku drugiej połowy Szochmalik Komiłow mógł podwyższyć ale strzelił w słupek. No i to się zemściło. Po strzale Gijosowa rywal wpadł z piłką do siatki a po centrze Akramżona Komiłowa z lewej flanki główkował Włoch. Mógł być remis w 90+2. minucie ale Komiłow przestrzelił jedenastkę. Piłkarze Predraga Rogana doznali trzeciej kolejnej porażki i są na miejscu spadkowym zaś AGMK dzielnie trzyma się podium. Widzów: 5432

Lokomotiw Taszkent – Pachtakor Taszkent 0:2 (Ćeran 28, Sarkić 48)

No i się wreszcie mistrzowie przełamali i odnieśli zasłużoną wygraną po czterech remisach z rzędu. Ćeran pewnie trafił z rzutu wolnego. A po przerwie po podaniu Aliżonowa z prawej strony po ziemi Sarkić oddał strzał też po ziemi. Widzów: 2786

Kyzyłkum Zarawszon – Surchon Termez 2:0 (Komolafe 22, Abducholikow 51)

Mecz z ostatnią drużyną tabeli był dla „Poszukiwaczy Złota” idealny na przełamanie. Kyzyłkum odniósł zasłużone zwycięstwo po czterech starciach posuchy. Goście groźni byli tylko na początku. Komolafe wykorzystał sytuację sam na sam strzałem po ziemi a Abducholikow wykończył centrę Stanisavljevicia z prawej strony. Widzów: 3266

Bunyodkor Taszkent – Nasaf Karszy 1:4 (Tomiwa 23 – Bozorow 36, 57, Muchiddinow 41, Norczajew 69)

Od pięciu spotkań „Jaskółki” nie mogą wygrać. Teraz zaczęło się obiecująco. Tomiwa wykorzystał sytuację sam na sam z Ergaszewem. W odpowiedzi Bozorow ładnie strzelił od poprzeczki, Muchiddinow trafił z rzutu wolnego, Bozorow strzelił po ziemi a Norczajew kopnął do pustej bramki. Niepokonane „Smoki” mogą dzięki temu wciąż dzierżyć pozycję wicelidera. Widzów: 11000

Sogdiana Dżyzak – Kokand-1912 3:0 (Norchonow 54, Chaliłow 62, Abdumannopow 83)

Liderzy tabeli rozkręcili się po przerwie. Szochruz Norchonow główkował po koźle po zagraniu Chasanowa z prawego rogu. Chaliłow zaś nie dał szans Abdullajewowi a Abdumannopow zanotował celną dobitkę. Widzów: 2251

Olimpik Taszkent – Nawbahor Namangan przełożony na 5 lipca.

W tej kolejce padło 18 goli (3 na mecz) zaś ogółem w 10 kolejkach (66 spotkań) strzelono 145 bramek (14,5 na kolejkę i 2,2 na mecz).
Wszystkie 6 spotkań tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 25272 widzów (4212 na mecz).