Wciąż bez reprezentującego Tadżykistan na międzynarodowej arenie Istiqlola Duszanbe ale nie bez emocji i zaskakujących wyników gra tadżycka ekstraklasa. Oto co przyniosła seria nr 3 Kahramonhoi Todżikiston:

Faizkand Wose – FK Chodżent 0:0

Jedni i drudzy nie dali rady sobie nawzajem strzelić gola, zatem obie ekipy plasują się tuż za podium i mają po 4 punkty. Widzów: 100 (Gisar)

Regar-TadAZ Tursunzoda – Rawszan Kulob 0:1 (Kouassi 37)

Od ataków zaczęli gospodarze ale to Rawszan zdobył jedynego gola meczu. Pajzow podbił piłkę w górę, napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał niezdecydowanie defensywy i kopnął do pustej bramki. “Aluminiowcom” sytuacji do wyrównania nie brakowało, niemniej wynik nie uległ zmianie. Dla Rawszana były to pierwsze punkty w tym sezonie. Widzów: 860

Chatlon Bochtar – Eschata Chodżent 3:2 (Chamrokułow 69, Bikatal 89, Baki-Achunow 90+1 – Richsibojew 43, 84)

1 połowa:

2 połowa:

Mieliśmy prawdziwy bój o wejście na szczyt tabeli. Tuż przed przerwą Bozorow popędził prawym skrzydłem, nisko zacentrował a Richsibojew z bliska wbił piłkę do siatki. Odpowiedź Chamrokułowa to dobitka z bliska strzału Bakiego-Achunowa głową w słupek po zagraniu z prawego narożnika. Niedługo potem Naskow uderzył rywala i pokłócił się z arbitrem. Efekt? Czerwona kartka. W 84. minucie Eschata jeszcze zdołała przewagę liczebną wykorzystać. Mamurdżonow podał do przodu w pole karne a Richsibojew strzelił Godsonowi pod rękami. Wtedy osłabiony Chatlon pokazał charakter. Szaripow zagrał do przodu z rzutu wolnego a kameruński obrońca wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do sieci. A w doliczonym czasie poszło zaskakujące wszystkich podanie do przodu, nieudaną pułapkę ofsajdową gości wykorzystał Baki-Achunow, minął Dadobojewa i kopnął do pustej bramki. Ta wygrana dała klubowi, niegdyś zwanemu Wachszem pozycję lidera. Widzów: 3000

Rawszan Zafarabad – CSKA Pomir Duszanbe 0:2 (Soliechow 43-karny, 79)

Wygraną nad jeszcze nie mogącym się odnaleźć w ekstraklasowych realiach Rawszanem zapewnił “Armiejcom” doppelpackiem Szarafdżon Soliechow. CSKA Pomir jest teraz na drugiej pozycji. Widzów: 2200 (Istarawszan)

Istiqlol Duszanbe – FK Istarawszan przełożony

W tej kolejce padło 8 goli (2 na mecz) zaś ogółem w 3 kolejkach (12 spotkań) strzelono 30 bramek (10 na kolejkę i 2,5 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 6160 widzów (1540 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 288

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze