Uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata – Al Hilal z Arabii Saudyjskiej ogłosił odejście byłego reprezentanta Francji Bafetimbi Gomisa, fenomenalnego napastnika, który poprowadził ich do dwóch tytułów Azjatyckiej Ligi Mistrzów w ciągu trzech lat.

Gomis, który dołączył z Galatasaray w 2018, pomógł drużynie z Rijadu wygrać Ligę Mistrzów AFC w 2019 i ponownie w zeszłym roku, czyniąc Al Hilal najbardziej utytułowanym klubem Azji z czterema tytułami kontynentalnymi.

Au revoir Bafe” – napisało Al Hilal we wtorek na Twitterze. „Dziękuję za wszystko, co razem osiągnęliśmy”.

Były napastnik Swansea City i Lyonu był najlepszym strzelcem azjatyckiej Ligi Mistrzów z 11 golami w 14 meczach, kiedy Al Hilal zakończyło 19-letnią tytułową suszę w 2019 roku, wygrywając w finale z japońską Urawa Reds.

Ponownie odegrał kluczową rolę w klubie, zdobywając trofeum w zeszłym roku, strzelając sześć bramek, gdy klub prowadzony przez byłego trenera AS Monaco, Portugalczyka Leonardo Jardima pokonał Pohang Steelers z Korei Południowej w decydującym meczu w Rijadzie.

Gomis był również częścią drużyny Al Hilal, która zdobyła tytuły mistrzowskie Saudi Professional League w 2020 i 2021 roku.

Z łamiącym się głosem Gomis pożegnał się ze swoimi kibicami dziękując za ostatnie lata spędzone w Arabii Saudyjskiej. Choć były kolega klubowy Łukasza Fabiańskiego pożegnał się z klasą, to nie sposób odczuwać niesmak jakim jest rozstanie największej gwiazdy klubu dosłownie moment przed rozpoczęciem Klubowych Mistrzostw Świata.

Ostatnie 3,5 roku ofensywa klubu Al-Hilal była zbudowana wokół „Saudyjskiego Lwa” i przestawienie całej taktyki ledwie 1,5 tygodnia przed mistrzostwami martwi fanów mistrza Azji.

Mimo 36 lat na karku, Gamis nie wspomina o zakończeniu kariery.  Choć nie zdradził swojej destynacji to media donoszą, iż jest powiązany z przeprowadzką do katarskiego klubu Al Rayyan, a także z powrotem do Galatasaray.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 541

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze