Korea Południowa pokonała Mołdawię 4:0 w swoim drugim z rzędu zwycięstwie podczas tureckiego obozu przygotowującego do meczów eliminacji Mistrzostw Świata. Zakończony obóz treningowy, który rozpoczął się 9. stycznia, przyniósł bilans bramek 9-1 (pierwszy mecz wygrany 5-1 z Islandią) oraz dwa pewne zwycięstwa.

Przeciwko 181. drużynie w rankingu FIFA – Mołdawii, 33. w rankingu Korea Południowa, zgodnie z przewidywaniami kontrolowała przebieg gry od początku do końca, a korzystny dla Azjatów obraz gry nie był zagrożony nawet przez sekundę.

Korea Południowa oddała 13 prób strzałów w porównaniu do dwóch Mołdawii, miała co ważniejsze przewagę 4-0 w celnych strzałach i wszystkie je zamieniła na bramki.

Pomocnicy Kim Jing-Gyu i Paik Seung-Ho strzelili po jednym golu w pierwszej połowie, a Kwon Chang-hoon i Cho Young-Wook strzelili bramki w drugiej połowie w Mardan Sports Complex w Antalyi.

Wojownicze trio –Kim Jin-Kyu (Busan IPark), Paik Seung-Ho(Jeonbuk Motors) i Kwon Chang-Hoon (Gimcheon Sangmu) strzelili bramki w drugim kolejnym meczu. Defensywny napastnika FC Seoul – Cho Young-Wook  w swoim debiucie zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji.

W dwóch zwycięstwach w Turcji trzech graczy strzeliło swoje premierowe bramki dla Korei Południowej.

Wynik otworzył w 20.minucie środkowy pomocnik drugoligowego Busan Ipark. Lewonożny były gwiazdor francuskiego Dijon – Kwon Chang-Hoon zaatakował prawą flankę i dośrodkował słabszą nogą. Podanie przeleciało nad bramkarzem Cristianem Avramem, a Kim, zamknął akcję na lewej stronie, zdobywając swojego drugą bramkę z rzędu w zaledwie drugim meczu w reprezentacji Taegeuk Warriors. Kwon, który dosłownie na dniach zaciągnął się do wojska, a co za tym idzie, do drużyny piłkarskiej złożonej z samych poborowych – Gimcheon Sangmu jest najlepszym zawodnikiem tureckiego dwumeczu. Jak widać powołanie do wojska nie równa się z zaprzepaszczeniem piłkarskiej kariery.

Wychowanek Barcelony, kolejny środkowy pomocnik – Paik zdobył bramkę z rzutu wolnego 13 minut później. Paik powoli staje się specjalistą od urokliwych trafień, ponieważ w poprzednim meczu z Islandią aktualny mistrz K League z Jeonbuk Motors również strzelił piękną bramkę z dystansu.

Asystent przy pierwszej bramce i zdecydowanie bohater meczu- Kwon zdobył dla siebie gola już po kilku minutach drugiej połowy. Otrzymał doskonałą piłkę od swojego jeszcze do niedawna klubowego kolegi z Suwon Bluewings (przed zaciągnięciem się do wojska) – potężnej dziewiątki – Kim Gun-Hee w polu karnym i wbił piłkę lewą nogą obok Avrama, dzięki czemu Korea Południowa podwyższyła wynik do 3:0. Kwon po strzeleniu bramki postanowił tradycyjnie oddać hołd swojemu krajowi jak na wojskowego przystało – salutując.

W doliczonym czasie drugiej połowy, rezerwowy napastnik Cho Young-Wook wykonał rzut karny pokonując czwarty raz bramkarza Avrama. Była to cudowna chwila dla napastnika, który w koszulce Taegeuk Warriors ganiał przez ostatnie 6 lat w przeróżnych kadrach młodzieżowych. Sympatyczny napastnik stołecznego klubu K League jest choćby dwukrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata U20. Ostatnie mistrzostwa na polskiej ziemi, zakończył ze srebrnym medalem, sam strzelając choćby bramkę Argentynie i Senegalowi.

Trener Paulo Bento powiedział, że jest zadowolony zarówno z wyniku, jak i występu zespołu.

„Dzisiejszy występ był dobry, mimo, że graliśmy w innym systemie taktycznym (niż ten przeciwko Islandii)” – powiedział Bento. „Myślę, że zawodnicy zrozumieli, co muszą zrobić. Zagraliśmy dobry mecz i osiągnęliśmy dobry wynik”.

Bento ma 25 graczy z południowokoreańskiej K League i K League 2 oraz dwóch graczy z japońskiej J.League na swoim obozie w Turcji. Ponieważ gracze z Europy lub innych lig obecnie nie są dostępni, Bento długo przyglądał się nowym twarzom, które nie miały wcześniej doświadczenia z drużyną narodową.

Na początku tego tygodnia Bento powołał pięciu graczy z Europy i jednego gracza z Kataru do swojego składu na kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Dołączą do reprezentacji w przyszłym tygodniu, a po ostatnim sobotnim treningu Bento dokona kilku cięć w składzie, z których większość, jeśli nie wszyscy, mają być zawodnikami K League.

Korea Południowa zmierzy się z Libanem w Sidonie w przyszły czwartek, aby wznowić rozgrywki grupy A w finałowej azjatyckiej rundzie kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze. Następnie 1. lutego zmierzą się z Syrią na neutralnym terenie w Dubaju.

Korea Południowa jest obecnie na drugim miejscu w grupie A z 14. punktami, dwoma straty do lidera Iranu i czterema meczami do rozegrania. Dwa najlepsze zespoły otrzymają automatycznie miejsca na Mistrzostwach Świata.

Bento poprowadzi jeszcze jedną sesję treningową w sobotę w Antalyi, a następnie zespół pojedzie do Stambułu na kolejne dwie sesje przed wylotem do Libanu.

– Jesteśmy w dobrej sytuacji, aby osiągnąć nasz cel (kwalifikacji do Mistrzostw Świata), ale jeszcze go nie osiągnęliśmy – powiedział trener.

Azja Gola oczywiście zaraportuje, jak Bento i Korea Południowa wykorzysta “wakacje” w Turcji.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 354

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze