Spekulacje japońskich mediów zostały dzisiaj oficjalnie potwierdzone przez FC Tokyo. Jakub Słowik zamienił Vegaltę Sendai na FC Tokyo.

Jakub Słowik, który występował dotychczas w Vegalcie Sendai, był niejako zmuszony do szukania sobie nowego klubu po tym jak jego Vegalta spadła do drugiej ligi. Klub z Sendai nękany jest kłopotami finansowymi, a także wizerunkowymi, co w połączeniu z bardzo kiepską formą sportową musiało oznaczać spadek z J1.League. Słowik pomimo spadku Vegalty zaliczył naprawdę bardzo solidny sezon i wyrósł nam na jednego z lepszych bramkarzy ubiegłego sezonu w J.League. Polak wiele razy ratował skórę swojemu klubowi, dlatego po sezonie mógł cieszyć się na rynku dużym zainteresowaniem.

Na szczęście dla kibiców FC Tokyo, Słowik wybrał ekipę ze stolicy. Po bardzo kiepskim sezonie Hatano i przy zaawansowanym wieku Hayashiego można się spodziewać, że to Polak zostanie nowym numerem jeden w bramce “Gazowników”. Rozstanie się klubu z przedsiębiorstwem Tokyo Gas i przejęcie klubu przez Mixi sprawia, że FC Tokyo ma duże plany na przyszłość i zamierza na poważnie włączyć się do walki o podium J.League. Nowi włodarze klubu zdają się doskonale znać na swojej robocie i natychmiast skierowali swoje działania na wzmacnianie pozycji na których Tokyo wyglądało najsłabiej. Stąd zmiana na pozycji bramkarza i zbliżające się wzmocnienia, które pokryją defensywę i środek pomocy.

Losy Jakuba Słowika będziemy oczywiście regularnie przedstawiać na łamach naszej strony. Naszemu rodakowi życzymy powodzenia z nadzieją, że osiągnie w Tokyo sukces. GANBARE KUBA!

Wyświetleń: 799

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze