21 i 22 sierpnia rozegrano ostatnią kolejkę ligową w Kirgistanie przed reprezentacyjną przerwą. Choć trochę czasu minęło od tamtej pory to myślę, że warto troszkę tego kotlecika odgrzać by przypomnieć, co ciekawego się działo w tych czterech spotkaniach. A trochę tego było. Zatem lecimy!

FK Kara-Bałta – Abdysz-Ata Kant 2:6

Gole: Askarbekow 53, Kanat 87 – Achmatalijew 11, 52, 63, Brauzman 57, Szarszenbekow 83, Ałygułow 84

Nieźle nam się rozkręciło widowisko po przerwie:
0:1 – Ałygułow w sytuacji sam na sam z Mamatowem trafił w słupek a piłkę do siatki dobił Achmatalijew
0:2 – Ałygułow zagrał z prawej strony do Achmatalijewa, który wszedł w pole karne z lewej strony i celnie uderzył przy dalszym słupku
1:2 – od razu po wznowieniu gry od środka poszło parę zagrań do przodu a całą akcję wykończył ładnym strzałem w okno z linii pola karnego Askarbekow
1:3 – nie mniej ładny strzał Brauzmana z dystansu
1:4 – dośrodkowanie z lewego skrzydła, trącenie piłki głową i Achmatalijew uzupełnił hat-tricka
1:5 – znów podanie z lewej strony, Ałygułow zgrał piłkę i Szarszenbekow również wpisał się na listę strzelców
1:6 – fatalny błąd Mamatowa, który podał wprost pod nogi Ałygułowa, który skorzystał z prezentu
2:6 – rozluźnioną defensywę Abdysz-Aty rozmontowali gospodarze, którzy przeprowadzili składną akcję w polu karnym rywali, zakończoną celną dobitką Kanata
“Chemicy” pozostali na dnie tabeli zaś kancki klub samodzielnie znalazł się na najniższym stopniu podium.

Neftczi Koczkor-Ata – Dordoi Biszkek 2:0

Gole: Chajdarow 11-karny, Danijarow 50

Mistrzowie wywalili się na ropie. Najpierw jak dobrze widziałem, Chajdarow był sfaulowany w polu karnym po czym sam wymierzył sprawiedliwość. Przy drugim golu fenomenalną piłkę do przodu posłał ze środka pola Kanybekow, doszedł do niej już w polu karnym Danijarow po czym pokonał Kadyrbekowa. “Dordojewcy” nie są już niepokonani na wyjazdach i stracili pozycję lidera.

Kaganat Osz – Ałaj Osz 1:1

Gole: Muratow 38 – Mamyralijew 81

No i nie mamy rozstrzygnięcia w Derbach “południowej stolicy” Kirgistanu. Prowadzenie gospodarzom dała wymiana podał na połowie rywali, zakończona dwójkowym rozegraniem piłki przez Smatowa i Muratowa, który znalazł drogę do siatki. Faworyzowani goście zdołali odpowiedzieć dopiero w ostatnim kwadransie. Talipow zagrał z rzutu wolnego w pole karne, piłka została wybita w górę, Karipow podał nisko do Mamyralijewa a ten uderzył od razu przy słupku. Oba zespoły sąsiadują w środku tabeli ze sobą lecz dzieli je 5 oczek.

Ilbirs Biszkek – Ałga Biszkek 0:1

Gol: Artiukow 49

Wygraną faworytom dało zagranie Aleriwy i strzał Artiukowa zza pola karnego, przy którym Nurlanbekow kozłującej piłki nie umiał utrzymać w rękach. Ześlizgnęła mu się po prostu. Lecz dzięki temu Ałga zajęła miejsce Dordoja na szczycie ligowej tabeli.

W tej kolejce padło 11 goli (2,75 na mecz) zaś ogółem w 19 kolejkach (71 spotkań) strzelono 198 bramek (10,42 na kolejkę i 2,79 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

A także zaległych spotkań 14. kolejki (grana była 5 czerwca i 4 lipca):

Władze piłkarskie w Kirgistanie zdecydowały, że finał Pucharu Kirgistanu, w którym zmierzą się Ałga Biszkek i Neftczi Koczkor-Ata, zostanie rozegrany 18 września w niespełna 20-tysięcznym mieście Batken na południowym zachodzie kraju, niedaleko granicy z Tadżykistanem.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 290

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze