Troszkę trzeba było rozegrać meczów, by wyłonić 16 drużyn, które zagrają w 1/8 finału Ozbekiston Kubogi. Ale od początku.

28 marca trzecioligowcy (i ci niżej) zaczęli swoje zmagania w rundzie pierwszej.

Rubin Taszkent – Lokomotiw BFK Taszkent 1:1, karne 4:2 (Wositchonow 53 – Ruzikułow 72. CZ: Abdullajew 101′ – Fajzullajew 110′). Widzów: 57

FK Giżduwon – FK Dżomboj 3:1 (Chuszbakow 8, 12-karny, Ismoiłow 57 – Łokajew 90. CZ: Eszbojew z Dżomboja, 86′). Bez publiczności (Buchara)

Neftgazmontaż Taszkent – Czigatoj Taszkent 4:4, karne 1:4 (Pardabojew 16, Manazarow 33, 117, Richsibojew 61 – Abdumannopow 45, Chaliłow 64-samobój, Chajrullajew 68-karny, Isroiłow 91). Widzów: 87

FK Zaamin – Loczin Taszkent 6:0 (Achmedow 13, 63, Odiłow 28, 55, 78, Sadirdinow 80). Widzów: 350

Druga runda (4 kwietnia)

Czigatoj Taszkent – FK Zaamin 1:3 (Komiłow 90+2 – Odiłow 17, 21, 48). Widzów: 70

FK Giżduwon – Rubin Taszkent 0:1 po dogrywce (Wosidżonow 99). Bez publiczności (Buchara)

Trzecia runda (13, 15 kwietnia)

FK Zaamin – Rubin Taszkent 0:1 (Inamow 25). Bez publiczności

Czigatoj Taszkent – FK Giżduwon 1:3 (Allanazarow 38 – Chuszbakow 34, 66, Ismoiłow 50). Bez publiczności

Jako że AGMK Olmalik awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów AFC a drugoligowy Istiqlol Fergana wycofał się z pucharu, do 12 drużyn z ekstraklasy i 9 z jej zaplecza dołączyli Zaamin, Rubin i Giżduwon.
24 drużyny przydzielono do sześciu czterozespołowych grup, z których do fazy pucharowej awansowały po 2 najlepsze zespoły i 2 najlepsze trzecie miejsca.
Faza grupowa rozgrywana była w dniach 20-30 kwietnia.

Grupa A

Turon Jajpan – Arał Samali Nukus (2 liga) 4:1 (Kim Bo-Yong 5, 26, Babić 23, O.Abducholikow 90+3 – Gulmirzajew 63). Widzów: 1933
FK Andidżan – Lokomotiw Taszkent 1:2 (Dżałoliddinow 71-karny – T.Abducholikow 49, Muchammadijew 80). Widzów: 4123

Lokomotiw Taszkent – Turon Jajpan 2:0 (Bikmajew 58, Amonow 90+3. CZ: Muchtorow z Lokomotiwu, 72′). Widzów: 1573
Arał Samali Nukus (2) – FK Andidżan 1:1 (Alimow 74 – Ismoiłow 60). Widzów: 2787

Turon Jajpan – FK Andidżan 1:0 (Chakimow 15). Widzów: 2387
Arał Samali Nukus (2) – Lokomotiw Taszkent 1:5 (Nizanow 13 – Dżumabojew 18, Amonow 26, 70, Czykrizow 56, Ganichonow 73). Widzów: 864

Grupa B

FK Buchara (2) – Dynamo Samarkanda (2) 1:1 (Nematow 82-karny – Chakimow 90+1-karny). Widzów: 620 (Giżduwon)
FK Giżduwon (3) – Surchon Termez 2:3 (Chuszbakow 58-karny, Kamołow 68 – Szobirow 3, Abdurachmonow 47, Salimow 86-karny). Widzów: 213

Surchon Termez – FK Buchara (2) 5:2 (Chasanow 24, Chołturajew 35, 59, Pirimow 41, 71 – Isokow 6, 12. CZ: Urinow z Buchary, 45′). Widzów: 2120
Dynamo Samarkanda (2) – FK Giżduwon (3) 5:0 (Marczuk 13, Sidorczenko 26, Udod 30, Abdurachmonow 57, Szaripow 88. CZ: Murodow z Giżduwonu, 67′). Widzów: 457

FK Buchara (2) – FK Giżduwon (3) 2:2 (Chołmatow 23-karny, Dżumankuzijew 60 – Machmudow 29, Rustamow 89). Widzów: 507
Dynamo Samarkanda (2) – Surchon Termez 3:1 (Marczuk 16, Usmonow 20, Sidorienko 38 – Temirow 67). Widzów: 1300

Grupa D

Nawbahor Namangan – Oq-tepa Taszkent (2) 3:0 (Pandższanbe 60-karny, Urinbojew 69, Gulomow 79). Bez publiczności
Olimpik Taszkent (2) – FK Zaamin (3) 5:0 (Odiłow 6, 13, 20, Mamasidikow 43, Abdumannonow 85). Widzów: 345

Oq-tepa Taszkent (2) – Olimpik Taszkent (2) 2:4 (Nigmatulin 63, Mamadalijew 90 – Dżurakuzijew 35, Muchtorow 56-karny, Abdumannonow 61, 65). Widzów: 218
FK Zaamin (3) – Nawbahor Namangan 1:2 (Karimow 73 – Achmedow 45+2-karny, Machmudchodżijew 70). Widzów: 1700

Oq-tepa Taszkent (2) – FK Zaamin (3) 4:2 (Mansurow 37, Toszkenbojew 54, Kodirow 64, Da Silva 85 – Odiłow 30, Achmadżonow 79). Widzów: 135
Nawbahor Namangan – Olimpik Taszkent (2) 1:0 (Gofurow 29). Widzów: 3137

Grupa E

Sogdiana Dżyzak – Nasaf Karszy 2:2 (Kachramonow 28-karny, Norchonow 85 – Norczajew 54-karny, Stanojević 68). Widzów: 1873
Rubin Taszkent (3) – Bunyodkor Taszkent 0:10 (Ułmasalijew 7, Erkinow 12, Turajew 38, Ikromow 57, 88, 90, Tomiwa 64, 76, Abdullajew 68, Juldoszew 79). Widzów: 315

Bunyodkor Taszkent – Sogdiana Dżyzak 1:1 (Dżurabekow 65-samobój – Nasriddinow 5). Widzów: 1861
Nasaf Karszy – Rubin Taszkent (3) 4:0 (Turdialijew 9, Chudżamberdyjew 37, Sadullajew 52, Komiłow 87). Widzów: 1200

Nasaf Karszy – Bunyodkor Taszkent 1:1 (Alikułow 4 – Mirachmadow 46). Widzów: 7480

Sogdiana Dżyzak – Rubin Taszkent (3) 4:1 (Norchonow 32-karny, 60, Dżurabekow 87, Amanow 89 – Juldoszew 52). Widzów: 445

Grupa F

Maszal Muborak – Metalurg Bekobod 2:1 (Murtazajew 13, 89 – Narzullajew 16). Widzów: 473
FK Jangijer (2) – Kokand-1912 2:1 (Baratow 85, Achmatow 90+3 – Josović 34). Widzów: 5200

Kokand-1912 – Maszal Muborak 3:2 (Norbekow 67, Abduchamidow 69, 87 – Abduraimow 20, Allajew 77). Widzów: 1357
Metalurg Bekobod – FK Jangijer (2) 2:0 (Rachmatullajew 6, Abdullajew 90+3). Widzów: 2150

Maszal Muborak – FK Jangijer (2) 2:0 (Ubajdullajew 55, Chigozie 83). Widzów: 1543

Metalurg Bekobod – Kokand-1912 2:0 (Nurmatow 21, Abdullajew 62). Widzów: 2100

Grupa G

Szortan Guzor – Neftczi Fergana (2) 1:0 (Szodmonow 90+2). Widzów: 187
Chorazm Urgencz (2) – Kyzyłkum Zarawszon 1:4 (Biekczanow 90+2 – Grigalaszwili 30, Chasanow 61, Sagdullajew 69, Kiliczew 90+3). Widzów: 455

Kyzyłkum Zarawszon – Szortan Guzor (2) 1:0 (Grigalaszwili 55). Widzów: 155 (Nawoj)
Neftczi Fergana (2) – Chorazm Urgencz (2) 3:1 (Abdunabijew 12, 49, Abradović 45+1 – Beszimow 47). Widzów: 550

Szortan Guzor (2) – Chorazm Urgencz (3) 4:1 (Omonżonow 35, 62-karny, Suwonow 64, Kurbonbojew 67 – Chajdarow 79). Widzów: 987
Neftczi Fergana (2) – Kyzyłkum Zarawszon 0:0. Widzów: 658

Końcowa tabela wszystkich grup:

Jak widzicie, na czerwono zaznaczono drużyny, które awansowały do 1/8 finału.
Mamy tam 12 zespołów z Coca-Cola Super Ligi:
– Pachtakor Taszkent
– AGMK Olmalik
– Lokomotiw Taszkent
– Turon Jajpan (pozdrawiam pana Bogusława Baniaka!)
– Surchon Termez
– Nawbahor Namangan
– Nasaf Karszy
– Sogdiana Dżyzak
– Bunyodkor Taszkent
– Maszal Muborak
– Metalurg Bekobod
– Kyzyłkum Zarawszon

Oraz 4 kluby z Pro-Ligi:
– Dynamo Samarkanda
– Olimpik Taszkent
– Szortan Guzor
– Neftczi Fergana

Na razie czekają one na wylosowanie. Jeśli dowiem się o parach 1/8 finału, postaram się na bieżąco o nich poinformować.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 56

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze