Bardzo zaskakujące i niepokojące informacje dotarły do nas niedzielnego poranka z Belgradu. Wychowanek Sanfrecce Hiroshimy Takuma Asano oświadczył, że zrywa kontrakt z Partizanem Belgrad i opuszcza klub. Serbowie odpowiedzieli swoim komunikatem, w którym zapewniają, że Japończyk zrobił to na własną rękę i podejmą przeciwko niemu kroki prawne.

Były gracz Stuttgartu, Hannoveru i Arsenalu w opublikowanym przez siebie oświadczeniu nie kryje, iż klub od pewnego czasu w ogóle mu nie płacił, a także nie okazywał mu szacunku. Przedstawiamy pełną treść oświadczenia zawodnika:

“Ja, Takuma Asano, rozwiązałem swój kontrakt z FK Partizanem Belgrad.

Po dłuższej walce nie mam innego wyboru, niż podjąć tę trudną decyzję, ponieważ nie czuję się szanowany przez klub. Klub nie potrafił opłacać mojej pensji, ani moich wydatków na czas (nadal pozostała znaczna kwota do spłaty), a odpowiedź na moje powtarzające się żądania jest mniej niż jednoznaczna.

To dla mnie bolesne, że muszę opuścić klub w tak niefortunnych okolicznościach, ponieważ FK Partizan Belgrad był ważnym klubem w mojej karierze.

Jestem szczerze wdzięczny tym, którzy wspierali mnie podczas mojego pobytu w Partizanie, w tym:
– trenerowi Savo Milosevicovi, który ściągnął mnie do klubu,
– trenerowi Aleksandarowi Stanojevicovi, który zawsze mi ufał i który zawsze mnie wspierał,
– moim wspaniałym kolegom z drużyny oraz pracownikom klubu,
– wszystkich fanom, którzy zawsze wierzyli we mnie i zespół.

Dziękuję wszystkim z głębi mojego serca,

Takuma Asano
2 maja 2021”

2 godziny po oświadczeniu zawodnika pojawił się komunikat Partizana Belgrad. Klub nie był już tak uprzejmy i od razu zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko piłkarzowi. Komunikat brzmi:

“Klub Piłkarski “Partizan” informuje opinię publiczną, że zawodnik Takuma Asano opuścił klub dobrowolnie, łamiąc tym samym dotychczasową umowę o profesjonalnym graniu w piłkę. FK Partizan podejmie wszelkie kroki prawne i wniesie przeciwko piłkarzowi pozew do właściwych organów FIFA z powodu nieuzasadnionego odejścia i naruszenia postanowień umowy. Oczywistym jest, że piłkarz działał w pośpiechu i nie z własnej inicjatywy, ale na wniosek kogoś, kto uważa, ze ma władzy ile praw. Dlatego FK Partizan odrzuca wszelkie bezpodstawne i szantażujące wypowiedzi gracza Takuma Asano dotyczące jego statusu.

Choć niemile zaskoczeni tą akcją zawodnika, zapewniamy wszystkich kibiców, że drużyna skupiona jest na pozostałych meczach z chęcią i celem, aby zakończyć sezon zdobyciem Pucharu Serbii.

FK Partizan”

W Belgradzie rozpętała się spora wojna pomiędzy klubem, a jego najlepszym ligowym strzelcem. Finał tej wojny prawdopodobnie odbędzie się w sądzie, gdyż obie strony zdają się być pewne swoich racji.

Przypomnijmy, że Takuma Asano trafił do Belgradu w sierpniu 2019 roku. W  33. ligowych meczach w tym sezonie strzelił 18 bramek i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi serbskiej.

Wyświetleń: 690

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze