Najważniejsze rozgrywki klubowe w Azji, Liga Mistrzów AFC, rozpoczyna się w środę, kiedy zeszłoroczni finaliści, irański Persepolis zagra z Al Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Indyjskim Goa.

Tegoroczny turniej odbędzie się w scentralizowanych miejscach ze względu na wybuch pandemii COVID-19. W zeszłym tygodniu odbyły się play-offy dla Regionu Zachodniego.

Pierwszy mecz play-offow, odbył się w Doha, gdzie Uzbecki AGMK zapewnił sobie pierwszy w historii awans do fazy grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Sztuki, tej dokonali podczas meczu z Al Gharafa, gdzie mimo dominujących 90 minut, zwycięską bramkę strzelili dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Iracki Air Force Club, 3 krotny zdobywca AFC Cup zaliczył piękny comeback, po tym jak przegrywali 1-0 z Saudyjskim Al Wehda potrafili wyrównać w doliczonym czasie gry i ostatecznie wygrać w serii rzutów karnych.  Zwycięskie karne zapewniły im powrót do rozgrywek pierwszy raz od 2008 roku!

Irański Foolad z łatwością pokonał byłych zwycięzców Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Ain. Miażdżąc ich 4-0. Brazylijski kapitan „Chimba” zdobył dublet a Hardani i Patosi zdobyli po jednej zwieńczając dzieło zniszczenia.

Ostatni mecz play-off miał miejsce w Abu Dhabi. Gospodarze Al Wahda przegrywali 1-0 z irakijskim Al Zawra’a na początku drugiej połowy, jednakże ostatecznie odwrócili losy meczu, wygrywając spotkanie 2-1 zapewniając sobie awans do fazy grupowej ACL.

Azjatycka Liga Mistrzów w obecnym sezonie, po raz pierwszy wystąpi w powiększonym 40 zespołowym formacie. Zwiększenie ilości zespołów, zapewniło debiuty takim zespołom, jak indyjska FC Goa, Al-Wehdat czy Istiklol.

Jak wyglądają pary środowych i czwartkowych spotkań?

Zapraszamy na emocje z Azjatycką Ligą Mistrzów

Autor tekstu:  Erfan Hoseiny

Wyświetleń: 290

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze