Albirex Niigata wygrał swój czwarty tytuł Singapore Premier League (SPL) po tym jak wygrał z Hougang United w sobotę (5 grudnia).  Filia Japońskiego klubu J.League Albirexu Nigata powoli staje się hegemonem w SPL, ponieważ był to ich czwarty tytuł w pięciu ostatnich sezonach.

Zwycięstwo dające mistrzostwo w ostatniej 14 kolejce ligowej, Nigacie zapewnił 21 letni pomocnik Roya Taniguchi, który strzelił ładną bramkę po uderzeniu z pierwszej piłki.

Hougang United mimo porażki pokazało kawał dobrego footbolu i „łabędzie” musiały mocno się naharować by zdobyć 3 punkty.  United starali się również dla swojego weterana Muhammada Nazari, który rozgrywał mecz numer 100 dla ekipy gepardów. Niestety singapurski internacjonał musiał przełknąć czarę goryczy po jubileuszu, w którym, to rywale świętowali sukces.

Samo świętowanie tytułu obyło się w stonowanym nastroju bez hucznych szaleństw z kibicami jak w poprzednich latach z powodu obostrzeń pandemicznych.  Skończyło się na podejściu piłkarzy do stanowiska swoich fanów i wspólnym wiwatowaniu oraz potańcowaniu w rytm „Wa Are The Champions.”

Ostatecznie Albirex zostali zasłużonymi mistrzami SPL, będąc najbardziej konsekwentnym zespołem w ciągu ostatnich 45 dni. Oprócz dwóch porażek z Tampinami, które zajęły drugie miejsce, zawsze znajdowali sposób na wygranie pozostałych dziewięciu meczów po ponownym uruchomieniu ligi, podczas gdy ich rywale o tytuł potykali się o byle „skórkę od banana.”

Do tego mieli najbardziej wyrównaną i żądną sukcesu kadrę. Kiedy napastnik Reo Nishiguchi odpadł z powodu kontuzji kostki po strzeleniu gola w każdym z pierwszych pięciu meczów, zastąpił go z powodzeniem Tomoyuki Doi który, mocno przyspieszył, aby strzelić 11 bramek.

Nie brakowało im lidera w rolę którego wcielił się kapitan Kazuki Hashioka grasujący po prawej stronie Albirexu, hasając niszcząc rywali zarówno w ofensywie jak defensywie.

Osiągnięcie Albirexu to nie mały wysiłek zespołu, ponieważ w końcu poznali sposób jak skutecznie zasymilować lokalnych graczy do ich zdominowanego przez Japończyków składu. Nie udała im się ta sztuka w zeszłym sezonie co skutkowało zaledwie 4 miejscem w tabeli SPL. W tegorocznych rozgrywkach Fairo,Gareth, Low, Iman,Hakim i On Yu En wszyscy mieli swój realny wkład w zdobyciu mistrzostwa.

Najnowszy triumf Albirexa – czwarty po zwycięstwach w latach 2016-2018 – i Brunei DPMM w 2015 i 2019 sprawiają, że jest to szósty kolejny sezon SPL, w którym wygrał zagraniczny zespół.

Kluby lokalne, będą musiały pomyśleć, jak odwrócić ten trent w sezonie 2021.  Zespoły Eagles i Lion City, odpowiednio druga i trzecia ekipa rozgrywek, dzięki swoim miejscom w tabeli awansowali do Pucharu AFC.

Poniżej skrót meczu:

Na koniec, poniżej lista nagród, jakie rozdano po zakończeniu rozgrywek.

Zawodnik roku: Gabriel Quak – (niefortunne nazwisko by pisać o nim w Polsce) – MVP sezonu 2020

Najlepszy młody zawodnik roku – Saifullah Akbar

Najlepszy trener roku 2020 – Keiji Shigetomi

Najlepsza bramka roku – Khairul Nizam

Najlepszy strzelec ligi – Stipe Plazibat

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 544

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze