Rewanż za spotkanie mistrzostw świata 2018 – czyli mecz Korei Południowej z Meksykiem stoi pod wielkim znakiem zapytania z powodu pozytywnych wyników na obecność COVID-19 w organizmie piłkarzy z Azji.

Mecz pomiędzy Reprezentacją Meksyku a Koreą Południową grozi zawieszeniem. I właśnie na niecałe 24 godziny przed spotkaniem towarzyskim na stadionie Wiener Neustadt w Wiedniu (Austria) drużyna azjatycka otrzymała w piątek po południu powiadomienie o czterech zawodnikach oraz pracownikiem sztabu szkoleniowego zarażonych koronawirusem.

Według informacji uzyskanych od południowokoreańskiego dziennikarza Steve’a Hana reprezentacja natychmiastowo odizolowała 5 niżej wymienionych postaci.

Są to jak przeczytaliśmy wyżej Kwon Chang-hoon, Hwang In-beom, Lee Dong-jun, Cho Hyeon-woo i wspomniany członek zespołu niewymieniony z imienia i nazwiska.

Aby wjechać na terytorium Austrii, „Tygrysy Wschodu” kilka dni temu przeszły test, w którym wszystkie wypadły negatywnie, więc infekcje muszą być świeże, nabyte już po przyjeździe do Europy.

Z tego powodu Koreański Związek Piłki Nożnej (KFA) kilka godzin temu poddał swoich zawodników nowym testom PCR, więc czy mecz się odbędzie, czy nie dowiemy się dosłownie chwilę przed jego rozpoczęciem.

Jak dotąd przedstawiciele Tricolor nie skomentowali sprawy.

Jeśli chodzi o drużynę Azteków, wszyscy powołani na spotkanie wypadli negatywnie, co oznacza, że ​​zostaną poddani nowemu testowi przed meczem z Japonią 17 listopada.

Meksyk rozegrał 14 spotkań z Koreańczykami z południa. El Tri odnieśli zwycięstwo w siedmiu meczach, dwa razy zremisowali i doznali 4 porażek. Ostatnia konfrontacja odbyła się na Mistrzostwach Świata w 2018 roku w Rosji, gdzie Aztekowie wygrali 2: 1. Na Mistrzostwach Świata we Francji w 1998 roku Meksykanie również wygrali 3 do 1.  Z kolei na Olimpiadzie w Rio Koreańczycy wyrzucili Latynosów z turnieju po tym jak ich pokonali 1-0 w meczu grupy C.

Koreańczycy z tegoż właśnie powodu chcieli sprawdzić poziom progresu swojej piłki, poprzez skonfrontowanie się z odwiecznym rywalem.
Czy dojdzie do tego długo wyczekiwanego przez fanów spotkania?  Oczekujcie odpowiedzi na kontach Facebooka oraz Twittera Azja Gola.

Wyświetleń: 542

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze