Dwie środkowoazjatyckie reprezentacje skorzystały z okazji, iż spotkania eliminacji MŚ 2022/Pucharu Azji 2023, które były zaplanowane na jesień, zostały przełożone na przyszły rok i postanowiły zagrać między sobą składami krajowymi. A że selekcjonerzy obu kadr są Uzbekami (Wadim Abramow i Usmon Toszew) to tym łatwiej było im się dogadać co do szczegółów.

Taką kadrę powołał na ten mecz Wadim Abramow:

A to są z kolei wybrańcy Usmona Toszewa:

I tak 3 września w Taszkencie na stadionie Pachtakora obie ekipy zagrały po raz dziesiąty. Pierwszy mecz obu reprezentacji miał miejsce 17 czerwca 1992 roku w Duszanbe i zakończył się remisem 2:2. Dotychczas Uzbecy wygrali 5 spotkań, trzykrotnie padł remis zaś Tadżycy tylko raz zwyciężyli (8 maja 1996, 4:0 w eliminacjach Pucharu Azji).

UzbekistanTadżykistan 2:1

Gole: Ubajdullajew 33, Chałmuchamedow 67-karny – Dżurabojew 48

Prowadzenie “Białym Wilkom” dał płaski strzał po ziemi poprzedziło bodaj z 7 podań Uzbeków, z czego ostatnie prostopadłe do przodu. Po dominacji Uzbeków w pierwszej połowie na początku drugiej goście wyrównali po strzale głową z dośrodkowania Pandższanbego z lewej flanki. Gospodarze odzyskali prowadzenie po tym, gdy Chanonow ściął bodaj Erkinowa w polu karnym i Chałmuchamedow wykorzystał jedenastkę. Dla Tadżyków był to piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa (ostatnie odniesione 10 września zeszłego roku, było to 1:0 z Mongolią w eliminacjach MŚ 2022/PA 2023).

Następne spotkania obie reprezentacje zagrają przeciw Iranowi. 8 października Uzbecy podejmą Persów w Taszkencie zaś 5 dni później do Teheranu przyjadą Tadżycy.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 389

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze