W pierwszą niedzielę września rozegrano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej kirgiskiej ekstraklasy. Cóż przyniosła ciekawego? Dowiecie się z tegoż przeglądu. Trzymajcie się mocno i ruszamy!

Neftczi Koczkor-Ata – Dordoi Biszkek 1:0

Gol: Sharifi 89

Hit kolejki był istną wymianą ciosów. Aż jeden poszedł w samej końcówce. Achmedow zagrał na wolne pole, urodzony w Teheranie Afgańczyk wyszedł sam na sam z Tokotajewem i pokonał go płaskim strzałem. Tak oto drużyna Aleksandra Kriestinina padła po trzech spotkaniach bez straty gola, czterech wygranych z rzędu oraz dziesięciu starciach bez porażki (poprzednią ponieśli 30 października, było to ligowe wyjazdowe 0:1 z… Neftczi). Dzięki zwycięstwu “Nafciarzy”, jak to mawiał klasyk, “liga będzie ciekawsza”.

Ilbirs Biszkek – FK Kara-Bałta 1:1


Gole: Rusłan uulu 67 – Merzliakow 3

Po znakomitym zagraniu Kurmanbeka uulu z lewej strony w pole karne wbiegł Merzliakow, poradził sobie z rywalem, minął Mejmanowa i kopnął piłkę do pustej bramki. Ilbirs walczył o wyrównanie aż się udało. Choć jeszcze w 63. minucie Żołdoszew przestrzelił karnego. Potem po przepuszczonej piłce z prawego skrzydła od Żanybeka uulu precyzyjnie uderzył Rusłan uulu. Akcji po obu stronach nie brakowało ale remis pozostał. Remis, który obu stron w ogóle nie cieszy, gdyż zajmują 2 ostatnie miejsca w tabeli. Zespół Maksima Lisicyna przełamał się po pięciu porażkach z rzędu lecz od dziewięciu starć nie może wygrać (ostatnie zwycięstwo: 2 listopada, liga, Ilbirs – Akademia-Lider Issyk-Kuł 7:1). Z kolei podopieczni Władimira Danilenki przedłużyli serię spotkań bez wygranej do szesnastu (ostatnie zwycięstwo: 31 sierpnia ub. roku, liga, Kara-Bałta – Ałga Biszkek 2:1).

Abdysz-Ata Kant – Ałaj Osz 0:0

Akcje z obu stron były lecz goli nie było. I tu też było dwóch rannych, gdyż żadna z tych dwóch ekip nie weszła na podium.

Ałga Biszkek – Kaganat Osz 2:1


Gole: Tapajew 7, 12 – Alimow 40

Za to na “pudło” załapała się właśnie Ałga za sprawą doppelpacka autorstwa Temirbołota Tapajewa. Najpierw strzelił z bliska po wcześniejszym zagraniu z lewego narożnika i główce Weniamina Szumiejki. 5 minut później gracz ten posłał długie podanie na prawej stronie, po czym Tapajew wyszedł sam na sam z Mamasadykowem i pokonał go strzałem po ziemi. Jeszcze w pierwszej połowie beniaminkowie zdołali za sprawą Alimowa, który wykończył strzałem po ziemi zespołową akcja środkiem, zdobyć gola kontaktowego. Jednak po przerwie wynik się nie zmienił i mamy na miejscach 2-4 niezły ścisk.

W tej kolejce padło 6 goli (1,5 na mecz) zaś ogółem w 8 kolejkach (32 spotkania) strzelono 75 bramek (9,38 na kolejkę i 2,34 na mecz).
Spotkania grane są bez publiczności.

Tabela:

Strzelcy:
4 gole – Maksat Ałygułow (Abdysz-Ata), Mirlan Murzajew, Biekżan Sagynbajew (obaj Dordoi)

Zapowiedź następnej kolejki (11.09):
Ałaj – Ałga
Kaganat – Neftczi
Ilbirs – Dordoi
Kara-Bałta – Abdysz-Ata

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 370

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze