Bohaterem dzisiejszego artykułu jest zawodnik Kawasaki Frontale – Yasuto Wakizaki.
Japończyk ma 24 lata i dołączył do pierwszego zespołu w 2018 roku, po ukończeniu studiów. Obecnie ma na koncie 32 występy, w których strzelił 9 bramek i zaliczył 5 asyst.

Pomimo młodego wieku, Wakizaka charakteryzuje się dojrzałością w swojej grze. Jest wychowankiem Frontale, a więc doskonale czuje się zarówno w grze z kontry, jak i w szybkiej grze kombinacyjnej. Cechuje go mentalność, szybkie operowanie piłką, inteligencja, dobre ustawianie się oraz stałe fragmenty gry, co pokazał strzelając fantastyczną bramkę vs Sapporo.

Gdy Wakizaka trafia do siatki, Kawasaki zawsze wygrywa swoje spotkanie. Nie inaczej było podczas wyjazdowego spotkania Azjatyckiej Ligi Mistrzów z FC Sydney w maju, kiedy zdobył dublet, a Frontale wygało 4:0.

Poniżej jego bramka w wygranym 2:0 spotkaniu z Urawą Reds w Saitamie. Zwróćmy uwagę na zachowanie, kierunkowe przyjęcie i precyzyjne uderzenie Wakizaki.

Widać, że ten chłopak ma wyćwiczone pewne schematy i że drzemie w nim naprawdę spory potencjał. Oglądając mecze Kawasaki Frontale naprawdę warto dokładniej przyjrzeć się grze Wakizaki.

Wyświetleń: 2,623

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze