Dziś przybliżę delikatnie postać Ayumu Seko.


To 19-letni środkowy obrońca, który występuje w barwach Cerezo Osaki. To także młodzieżowy reprezentant Japonii. Do pierwszej drużyny “wiśniowych” dołączył w styczniu 2019 roku i wystąpił w 27 spotkaniach Cerezo. Z nim w składzie, ekipa z Osaki zachowała 8 czystych kont i była jedną z najsolidniejszych defensyw w J1 w 2019 roku.

Seko1
Mierzący 183 cm Seko wyróżnił się w zeszłym sezonie sporą ilością przechwytów. Młody zawodnik potrafi się także świetnie ustawić i doskonale czyta grę. Zanotował także 87,6% celnych podań i ponad 67% wygranych pojedynków. To bardzo obiecujący zawodnik, którego wpływ na defensywę Cerezo był chwilami naprawdę spory. W spotkaniu z ówczesnym mistrzem kraju, Kawasaki Frontale, Seko zdobył bramkę już w 2. minucie meczu, a jego zespół wygrał 2:1.

Seko rozegrał pełne 90 minut w jedynym meczu obecnego sezonu. Cerezo pokonało Oitę 1:0, a Seko był pewnym punktem defensywy swojego zespołu.

Poniżej bramka Seko w spotkaniu Cerezo U23 vs FC Tokyo U23 na Nishigaoka Stadium z 2018 roku.

Młody Seko był także podstawowym stoperem kadry Japonii U20 podczas rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Świata U20. Japonia doszła tam do 1/8 finału, gdzie przegrała z późniejszym finalistą, czyli Koreą Południową. Japońska defensywa wyglądała na turnieju bardzo solidnie i młodzi Samurai Blue stracili w Polsce zaledwie 2 bramki.

Seko3

Ayumu Seko wyrasta (znów będzie wyrastał, gdy wróci liga) na bardzo silny punkt Cerezo Osaki i można się spodziewać, że niebawem przyciągnie wzrok europejskich klubów. Będziemy oczywiście obserwować bardzo szybko postępujący rozwój zawodnika i miejmy nadzieję, że wkrótce napiszemy o nim, jako o dorosłym reprezentancie kraju.

Autor tekstu: Kamil Gala

Wyświetleń: 2,301

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze