Chociaż tutaj liga gra sobie w najlepsze. I to z kibicami na trybunach. Mało tego, odnoszę wrażenie, że w najbardziej zamkniętym postsowieckim kraju nawet nie chcą słyszeć o koronawirusie. Żadnego przypadku tam nie wykryto. W sumie nie ma się co dziwić, gdyż poza nielicznymi wyjątkami obywatele Turkmenistanu do 40. roku życia nie mogą wyjeżdżać za granicę, zatem nie mieliby gdzie koronawirusa złapać. A i do tego kraju niewielu turystów jeździ… Zatem życie w państwie rządzonym przez Gurbangułego Berdimuchamedowa w zasadzie toczy się swoim tempem. Liga piłkarska też, o czym możecie dowiedzieć się poniżej.maxresdefault

Merw Mary – Energetik Turkmenbaszy 1:0

Gol: Bajramow 32

Taka trochę niespodzianka. Outsider poprzedniego sezonu okazał się w “Maryjskich Derbach” lepszy od ligowego średniaka. Merw dzięki tej wygranej wskoczył na podium.

Żółte kartki: Durdyjew, Tirkiszow – Astanow, Dżumanazarow
Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 1200 (Bajramały)

Nebitci Balkanabat – Szagadam Turkmenbaszy 1:0

Gol: Karadanow 76

Kolejne derby (tym razem wilajetu bałkańskiego, tego najbardziej położonego na zachodzie kraju) i kolejna niespodzianka. Przedostatni zespół zeszłego sezonu ograł brązowego medalistę a zwycięską bramkę zdobył 37-letni weteran Mamedali Karadanow.

Żółte kartki: Iliasow, Kadyrow – Saryjew
Sędzia: Mamedow (Aszchabad)
Widzów: 1000

FK Aszchabad – Kopetdag Aszchabad 0:1

Gol: Annajew 67

W sumie ten mecz też można byłoby podczepić pod derbowy. A właściwie pod małe derby stolicy. Tym bardziej, że sporo tam było walki i kartek (co zresztą zobaczycie poniżej). Klub Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Turkmenistanu dzięki tej wygranej został nowym liderem tabeli.

Żółte kartki: Orazow, Szamuradow, Towakiełow, Iwanow, Tacznazarow, D.Berdyjew, A.Berdyjew – Seitmuchamedow, Annajew, Szukurow (trener), Maksadow, Berdyjew, Czaryjew
Sędzia: Chaknazarow (Aszchabad)
Widzów: 200

Altyn Asyr Aszchabad – Ahal Akdasayak przełożony na 24 kwietnia. Sygnaliści mieli tego dnia (tj. w środę 11 marca) rozegrać mecz z Dordojem w Biszkeku w fazie grupowej Pucharu AFC, zatem przesunęli “turkmeńskie El Clasico” na później. Okazało się, że niepotrzebnie (tutaj pisałem, dlaczego) i że mogli normalnie zagrać przeciw Ahalowi…

W tej kolejce padły 3 gole (1 na mecz) zaś ogółem w dwóch kolejkach (6 spotkań) strzelono 5 bramek (2,5 na kolejkę i 0,83 na mecz).
Wszystkie 3 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 2400 widzów (800 na mecz).

Tabela:

Tabela

Strzelcy:
1 gol – Murad Jakszyjew, Elman Tagajew (obaj Ahal), Szyry Annajew (Kopetdag), Dowlet Bajramow (Merw), Mamedali Karadanow (Nebitci)

Zapowiedź następnej kolejki (16/17.03):
Ahal – Merw
Energetik – Aszchabad
Szagadam – Altyn Asyr
Kopetdag – Nebitci

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 292

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze