Mimo szalejącego w świecie koronawirusa udało się planowo rozpocząć zmagania w grupie D (Azja Centralna) Pucharu AFC 2020. I choć w Tadżykistanie nie potwierdzono przypadków zarażenia COVID-19 to AFC zarządziła, by środowe spotkanie rozegrać bez publiczności. Tak też uczyniono. I temu właśnie meczowi będzie poświęcony niniejszy artykuł.

Centralny Republikański Stadion im. Michaiła Frunzego, Duszanbe

Istiqlol Duszanbe – FK Chodżent 2:0ES1ku9mX0AU3nc3

Gole: M.Dżaliłow 21 po podaniu Dawlatmira, 29-karny

Jak widać, wygrana mistrzów z wicemistrzami Tadżykistanu była w pełni zasłużona. W 15. minucie prowadzenie gospodarzom mógł dać Bobojew ale główkował w poprzeczkę. Chwilę później Bozorow nie potrafił wykończyć kapitalnej kontry. Kilka minut później po centrze Dawlatmira z lewego skrzydła Manuczechr Dżaliłow przyjął piłkę w polu karnym, po czym oddał precyzyjny strzał. W 29. minucie trafił po raz drugi, tym razem z jedenastu metrów. Nic dziwnego, że został najlepszym graczem meczu. Dodam, że rok temu w pierwszej kolejce AFC Cup starcie w Duszanbe między tymi dwoma zespołami również wygrał Istiqlol, tyle że bardziej przekonująco – 3:0.

Oto galeria ze spotkania:

Z kolei z powodu wspomnianego koronawirusa przełożony został pojedynek mistrzów Kirgistanu i Turkmenistanu (Dordoi Biszkek vs. Altyn Asyr Aszchabad). Termin na razie nieznany.

Tabela grupy D:

Tabela

Następna kolejka (15.04):
Chodżent – Dordoi
Altyn Asyr – Istiqlol

Środkowoazjatyckie akcenty w pozostałych meczach Pucharu AFC w tym tygodniu

Grupa E (Azja Południowa) – 1. kolejka
Bashundara Kings – TC Sports Club 5:1 (2:1). Bachtiar Dujszobekow grał w bengalskim zespole cały mecz

Grupa G (Azja Południowo-Wschodnia) – 3. kolejka
Ceres-Negros Bacolod – Bali United 4:0 (1:0). Sędziował Tadżyk Gulmurodi Sadullo

Grupa H (Azja Południowo-Wschodnia) – 3. kolejka
Tampines Rovers – Shan United Taunggyi 2:1 (0:0). Daniel Tagoe grał w birmańskiej ekipie do 83. minuty (zmienił go Aung Show Thar Maung) i dostał żółtą kartkę

Dodam, że Bashundara jest na razie liderem swojej grupy zaś Shan Utd zamyka tabelę w swojej, nie mając punktów na koncie.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 396

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze