Wietnam zakończył Igrzyska Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN GAMES) aplikując trzy bramki swojemu arcyrywalowi Indonezji w finale imprezy.  Tym samym na Rizal Memorial Stadium 10 grudnia 2019 wydarzenie to przeszło do historii Azjatyckiego futbolu.  Wietnam, bowiem zdobył swoje pierwsze złoto w 60 letniej historii Igrzysk (Choć w 1959 zdobyli ten tytuł jako…Wietnam Wschodni ale to inna historia)

Dwie bramki efektownego obrońcy Doan Van Hau oraz gol Do Hung Dunga pomogły zabezpieczyć przekonujące zwycięstwo trenera Park Hang-Seo po meczu po raz kolejny w swojej przygodzie z Wietnamem noszonego na rękach.

Van Hau.jpg

Indonezja zdominowała posiadanie piłki w pierwszych 15 minutach wywołując nie lada presję na „Wojownikach ognistego smoka (niezła ksywa, nie ?).”

Zespół Indra Sjafri zagroził, jako pierwszy mógł cieszyć się z bramki po tym jak napastnik Zulfiandi potężnie huknął z bliskiej odległości tylko po to aby być światkiem kapitalnej parady Wietnamskiego bramkarza Van Toan’a.

W następnych minutach jak to w zwyczaju ma zespół Park Hang Seo, Wietnam powoli przejmował kontrolę i udanie wykonywał stałe fragmenty gry.

Van Hau wyprowadził Vietnam na prowadzenie już w 38 minucie meczu uderzeniem głową po świetnie wykonanym dośrodkowaniu z lewego skrzydła Hung Dung’a.

Zainspirowani otwierającą bramką, oddział Parka grał bardzie przekonywująco z minuty na minutę i potrzebowali zaledwie 14 minut w drugiej połowie, aby pokonać obronę Indonezji po raz drugi.
Autorem drugiego gola Hung Dung który z skraju pola karnego uderzył tak, iż nie dał cienia szans bramkarzowi Nadeo.

Wraz z uciekającym czasem, Indonezja napierała coraz bardziej, jednak nie była wstanie sforsować dobrze zorganizowanej obrony Wietnamu.

Ambicje zespołu trenera Sjafriego rozpłynęły się po tym jak w 73 minucie musieli po raz trzeci wyjmować piłkę z siatki. Bramkarz Nadeo wybronił rzut wolny wykonywany przez Hoang Duc’a  jednak dobitka trafiła wprost pod nogi piłkarza Holenderskiego SC Heerenveen Van Hau który ustrzelił dublet stając się bezsprzecznym bohaterem meczu.

W meczu mieliśmy jeszcze jeden tragi-komiczny incydent, czyli żywiołowy trener Park w akcji.
Zawsze mówiłem, że jest on zaprzeczeniem stereotypowych powściągliwych Azjatów, niegdyś przywalił z główki sędziemu dla przykładu. Dziś również, miał zatarczkę z panem w czerni, co skończyło się przepychanką i czerwoną kartką dla Taktycznego Gebelsa.

Parka Hang Seo.png

Wraz z wygraną 3-0, Wietnam U22 przypieczętował swoje zwycięstwo w SEA GAMES, zdobywając złoto poraz pierwszy w historii. Osiągnęli tego w przepięknym stylu w serii 7 meczów bez porażki – 6 zwycięstw oraz jeden remis.

Skrót meczu:

Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 505

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze