W pierwszej części wzięliśmy pod lupę Rosję i Białoruś. Teraz krajów będzie więcej. Zresztą sami zobaczcie 🙂
Znalazł się poza kadrą we wszystkich czterech listopadowych meczach (2:2 na wyjeździe z VfR Aalen, 5:0 u siebie z Bahlinger SC, 1:0 u siebie z Kickers Offenbach i 0:1 na wyjeździe z SV Elversberg – drugi z meczów opuścił z racji powołania do kadry). W tym sezonie ledwie stanęło na czterech występach. A może czas na zmianę otoczenia, panie Witaliju?
Ulm po 19 kolejkach zajmuje 5. miejsce (na 18) z 28 punktami.
Jego występy w Hessenlidze nie były wspominane z racji niepełnych informacji o nich, które do mnie docierały. W ostatnim miesiącu zagrał w czterech spotkaniach ligowych:
SV 1910 Neuhof (1:1 dom) – 70 minut i gol na 1:0 w 4. minucie z rzutu karnego, który sam wywalczył
RW Hadamar (1:2 wyjazd) – poza kadrą
SC Waldgirmes (0:1 wyjazd) – cały mecz
FV Bad Wilbel (2:0 dom) – cały mecz
Hessen Dreierch (2:0 wyjazd) – 81 minut i gol z rzutu karnego na 0:2 w drugiej połowie
Łącznie w tym sezonie w Oberlidze Hesji ten cofnięty napastnik rozegrał 14 meczów, w których strzelił 7 bramek i zanotował 3 asysty. KSV Baunatal po 18 meczach zajmuje 13. miejsce (na 18) z 24 punktami.
Tak jak w przypadku Sattorowa, o występach Saidowa również nie docierały do mnie dostateczne informacje. Choć wiem, że ten lewy obrońca miał do listopada stracony sezon z powodu złamania ręki. Wrócił na plac gry w meczu ¼ finału Pucharu Dolnego Renu, który Kleve wygrało na wyjeździe 4:1 z TSV Meerbusch i awansowało dalej (Saidow wszedł na 9 minut). W lidze (Oberliga Niederrhein) z kolei jeszcze nie wystąpił. Jego zespół w tabeli zajmuje 11. miejsce na (18) po 17 rozegranych kolejkach.
4 spotkania obejrzane z ławki rezerwowych:
Adanaspor (0:0 wyjazd)
Bursaspor (1:1 dom)
Altinordu (0:2 wyjazd)
Menemen Spor (2:2 dom)
Łącznie w tym sezonie ligowym zagrał w trzech meczach a jego zespół zajmuje po 13 kolejkach 14. lokatę (na 18) z 11 punktami.
W wyjazdowym starciu przedostatniej kolejki Divizia Nationala przeciw Petrocubowi Hincesti (2:2) pomocnik ten był poza kadrą, za to zanotował 8 minut na ligowym finiszu w wygranym 2:1 meczu domowym z Milsami Orgiejów.
Łącznie daje mu to w tegorocznej edycji Divizia Nationala 18 spotkań, w których strzelił gola i dostał 2 żółte kartki. Speranta skończyła ligę na 6. miejscu (na 8) z 35 punktami i utrzymała się w ekstraklasie.
4 ligowe spotkania:
Slawia Sofia (1:1 wyjazd) – 77 minut
Botew Wraca (2:0 dom) – 14 minut
Ludogorec Razgrad (1:2 wyjazd) – 61 minut
Arda Karadżali (0:0 dom) – cały mecz
Łącznie w tym sezonie ligowym zagrał 16 meczów, w których zaliczył dwie asysty i dostał 7 żółtych kartek. Lokomotiw po 18 kolejkach zajmuje trzecią pozycję (na 14) z 37 punktami.
Dokładnie 2 tygodnie starszy ode mnie gracz (tak, to on jest na zdjęciu głównym) jeden mecz w listopadzie oglądał z ławki (5:0 z Kairatem Ałmaty u siebie) a w jednym zagrał i to nie byle jak – w ciągu 74 minut z Astaną na wyjeździe (2:0) asystował przy trafieniu Jeremy’ego Manzorro na 1:0 w 43. minucie (pierwszy filmik) i sam w 68. minucie wpisał się na listę strzelców (drugi filmik).
W zakończonym już sezonie Premier-Ligi rozegrał 11 meczów, w których strzelił 2 gole, 4 razy asystował i dostał żółtą kartkę. Irtysz w końcowej tabeli zajął 8. miejsce (na 12) z 37 punktami i utrzymał się w ekstraklasie.
Dane aktualne na dzień 5 grudnia 2019.
Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91
Wyświetleń: 305