Wow! Było po Azjatycku, czyli oczekuj nieoczekiwanego w czystej postaci. W 5 kolejce meczów eliminacji mistrzostwa świata Katar 2020 – multum niespodzianek, a spotkania, które kończyły się zgodnie z oczekiwaniami i tak były okraszone niesamowitymi emocjami do ostatniego gwizdka.
W menu między innymi zwycięstwo Wietnamu nad UAE udowadniające wszystkim, że drużyna prowadzona przez taktyczny umysł ścisły Park Hang Seo weszła już na wyższą półke Azjatyckiej hierarchii.  Uzbekistan po zaciekłym boju musi z ciężkim sercem uznać wyższość Arabii Saudyjskiej. Malezja w derby Azji Południowo Wschodniej pokonała odwiecznego rywala Tajlandię. Korea Południowa nie dała rady walecznemu Libanowi mimo największych gwiazd jak choćby Son Heung-Min w składzie. Syria po raz kolejny okazała się niestrawnym kąskiem dla Chin, które powoli nabawiają się przez tą reprezentacje traumy.  Myanmar w końcu gra na miarę swoich możliwości i tym razem po wymianie strzeleckiej z Tadżykistanem zgarnęli po raz pierwszy 3 punkty w tegorocznych eliminacjach. W pojedynku, który już można nazwać Azjatyckim klasykiem – Australia vs Jordania pełną pulę punktów zebrała ekipa kangurów po bramce super strzelca K League Adama Taggarta.  Japonia pewnie pokonuje mocny, lecz nieszczęśliwy Kirgistan w meczu, który kibice bardziej od wyniku będą pamiętać debiut niebieskich samurajów w nowych oryginalnych uniformach.
W Azjatyckim klasyku Irak vs Iran górą Lwy Mezopotamii jednak samo spotkanie niosło za sobą tak wybuchową dawkę emocji i wysokich umiejętności piłkarskich, że aż chciałoby się go pooglądać raz jeszcze.

Sprawdźcie 5 kolejkę meczów eliminacji mistrzostw świata w strefie Azjatyckiej – naprawdę warto!

Arabia vs Uzbekistan.png

Chiny vs Syria.png

Kirgistan vs Japonia.png

Wietnam vs ZEA.png

Jordania vs Australia.png

Myanmar vs Tajikistan.png

Irak vs Iran.png

Malezja vs Tailand.png

Kuwejt vs Chińskie Taipei.png

Korea liban.jpg

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 273

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze