W ostatni weekend reprezentacje z Azji Centralnej rozegrały 2 mecze towarzyskie.

Stadion Pachtakora, Taszkent:

UzbekistanKirgistan 3:1

Gole: Siergiejew 11, Chamdamow 30, Iskanderow 80 – Musabekow 30

Tradycji stało się za dość – ósme starcie obu krajów i ósma wygrana Uzbekistanu (bramki 33:3). Oto bramki:
1:0 – Turgunbojew pomknął prawą stroną, podał do Ismoiłowa, ten dośrodkował po ziemi, tam Siergiejew nie miał problemów, by zmieścić piłkę w siatce
1:1 – Bernhardt bił piłkę z lewego rogu, ta odbiła się od uzbeckich obrońców, bez wahania uderzył ją Musabekow, Sujunow sparował ją na słupek, po czym wybił ją już zza linii bramkowej. Był to pierwszy gol strzelony Uzbekom przez Kirgizów od… 3 października 1992 roku (wówczas Oleg Kazmirczuk strzelił drugą bramkę w towarzyskim starciu w Biszkeku, wygranym 6:2 przez Uzbekistan)
2:1 – kapitalne zagranie kapitana Odiła Achmedowa do przodu, będący na granicy spalonego Doston Chamdamow opanował piłkę i pokonał Matiasza
3:1 – świetne zagranie do przodu otrzymał Chamdamow, zacentrował po ziemi i z linii pola karnego ładnie uderzył Dżamszid Iskanderow
Długie prostopadłe piłki i gra skrzydłami – to jest to. Cieszy mnie, że Białe Wilki nie są uzależnione z przodu od Eldora Szomurodowa (nie było go w kadrze na ten mecz). Zespół Wadima Abramowa odniósł trzecie kolejne zwycięstwo a od czterech starć jest niepokonany.

Uzbekistan: Sujunow – Gijosow (70.Iskanderow), Chamrobekow (58.Turajew), O.Achmedow, Muchitdinow, Tuchtachodżajew (46.Aszurmatow), Chałmuchammedow (64.Alidżanow), Ismaiłow (46.Alibajew), Kadyrkułow, Siergiejew, Turgunbajew (46.Chamdamow)

Kirgistan: Matiasz – Kozubajew, Jusupow, Ałykułow, Bernhardt (63.Dujszobekow), Murzajew (63.Żyrgałbek Uulu), Sagynbajew (63.Miszczenko), Abdrachmanow, Umarow (74.Bajmatow), Musabekow (64.Israiłow), Luks (7.M.Achmedow).

Sędzia: Bastian Dankert (Niemcy)

Obie reprezentacje swoje najbliższe spotkania rozegrają 14 listopada. Przeciwnikiem Uzbeków będą Saudyjczycy (Taszkent) zaś Kirgizi podejmą Japonię (Biszkek). Oba mecze w ramach eliminacji MŚ 2022/Pucharu Azji 2023.
Bakit Jalil Nationa Stadium, Kuala Lumpur:

Malezja – Tadżykistan 1:0

Gol: Safawi 72

Wygrana gospodarzy raczej zasłużona. Byli groźniejsi i aktywniejsi na połowie rywali niż Perskie Lwy, które czekały na kontry. Jedyną bramkę zdobył Rasid Safawi, który był dość aktywny, szczególnie w drugiej połowie, na początku której obił poprzeczkę z rzutu wolnego. W 72. minucie dostał podanie górą ze środka pola, wbił się w pole karne z prawej strony, zrobił zwód i ładnym strzałem w długi róg pokonał Kirgizbojewa, który w 50. minucie musiał zmienić Manuczechra Dżaliłowa po tym, jak Rustam Jatimow dostał 4 minuty wcześniej czerwoną kartkę za “faul ostatniej szansy”). Tym samym Malajskie Tygrysy udanie zrewanżowały się za porażkę 1:4 w towarzyskim starciu obu ekip, rozegranym 8 sierpnia 2014 roku w Duszanbe (bramki strzelali obecni w kadrze na sobotni mecz Dawrondżon Ergaszew, Fathullo Fathullojew i Nuriddin Dawronow).

Składy Malezja - Tadżykistan

Następne spotkania, już eliminacyjne, 14 listopada Tadżycy rozegrają w Rangunie z Birmą zaś Malezja podejmie również w Kuala Lumpur Tajlandię.

Co do towarzyskiego meczu Birma – Turkmenistan, który miał zostać rozegrany w niedzielę: jednak został odwołany.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 342

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze