Pod koniec października rozegrano spotkania 23. serii spotkań uzbeckiej ekstraklasy. Po niej ligowcy udali się na przerwę reprezentacyjną. Gdy z niej wrócą, pod koniec listopada czekają ich 3 ostatnie kolejki.

A cóż działo się w ostatniej serii spotkań?

FK Andidżan – Bunyodkor Taszkent 1:1

Gole: Ubajdullajew 90+4 – Tuchtasinow 90+2

Zdecydowanie najwięcej działo się w końcówce. Najpierw Jaskółki straciły zawodnika. W doliczonym czasie, choć grały w osłabieniu to potrafiły objąć prowadzenie. Tuchtasinow wykorzystał podanie do przodu i pokonał ukraińskiego bramkarza gospodarzy. 2 minuty później po rzucie z autu z prawej strony i główce Ubajdullajew zmieścił z bliska piłkę w siatce, ratując cenny remis Andidżanowi. Bunyodkor, prowadzony przez Wadima Abramowa, nie wygrał czterech ostatnich spotkań i oddala się od podium, dającego eliminacje Ligi Mistrzów AFC. Widzów: 6425Andidżan - Bunyodkor

Pachtakor Taszkent – Surchon Termez 3:11572554965

Gole: Ćeran 12, Siergiejew 32, 70 – Salomow 62

Pewne mistrzostwa Lwy wcale nie zamierzały ułatwiać beniaminkowi walki o podium. Oto gole:
1:0 – Maszaripow wykonywał rzut wolny z prawej strony swój strzał głową dobił serbski snajper
2:0 – centra z lewego skrzydła, głowa Ćerana, Siergiejew walczył siłowo z rywalami, po czym pewnie pokonał Omonowa
W międzyczasie: 40. minuta, gola kontaktowego mógł zdobyć Alijew ale główkował w słupek. Z kolei w 57. minucie Siergiejew trafił w poprzeczkę
2:1 – Berdimurodow dośrodkował z lewej flanki, odbitka, piłkę opanował Salomow i zdobył gola kontaktowego
3:1 – Maszaripow do Ćerana, Serb do Siergiejewa, który uderzył po ziemi przy słupku
22 zwycięstwa z rzędu – oto wynik zespołu Szoty Arweładzego (ostatnia porażka: 31 maja, Puchar Ligi, Pachtakor – Kokand-1912 0:4). Czy ktoś zatrzyma tę maszynę? Z kolei piłkarze Bachtiora Aszurmatowa nie wygrali trzech kolejnych potyczek i od nich szansa na podium też się mocno oddaliła. Widzów: 2220Pachtakor - Surchon

Sogdiana Dżyzak – Dynamo Samarkanda 3:0

Gole: Raszidow 50, Norchonow 60, Gułmatow 70

Strzelaniem co 10 minut Górskie Wilki wskoczyły na podium. Wynik nie jest sensacją, gdyż ograły ostatnią drużynę tabeli. Najpierw Oripow wjechał z prawej flanki w pole karne a Sandżar Raszidow pokonał Ergaszewa. Potem Nurmatow świetnie dostrzegł Chasanowa, ten dośrodkował z lewego skrzydła a Norchonow odpowiednio przyłożył głowę. Na koniec Dżasur Chasanow dołożył kolejną asystę, dogrywając z prawego rogu na głowę Gułmatowa. Dynamowcy, prowadzeni przez Tachmurada Agamyradowa, doznali ósmej kolejnej porażki a od 21 czerwca nie umieją wygrać i wciąż zamykają tabelę. Od 15 sierpnia 2014 roku Sogdiana czekała na wygraną przeciw Dynamu (1:0 na wyjeździe w lidze). Widzów: 4600Sogdiana - Dynamo

Kyzyłkum Zarawszon – Metalurg Bekobod 1:11572374547

Gole: Totadze 51-karny – Andriejew 47-karny

Poszukiwacze Złota ciułają punkt za punktem i na razie są na barażowej pozycji. Widzów: 1320 (Nawoj)Kyzyłkum - Metalurg

FK Buchara – Kokand-1912 0:11572518174

Gole: Chałmuchamedow 28-karny

Najstarszy klub Uzbekistanu wygrał spotkanie „za 6 punktów” po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką kapitana Kutybajewa. Kokandczycy są teraz na „bezpiecznym” miejscu. Widzów: 3320Buchara - Kokand-1912

AGMK Olmalik – Lokomotiw Taszkent 1:11572553601

Gole: Grigalaszwili 81 – Iskadarow 36

I znów Kolejarze wracają do trybu „jedenjedynkowego”. 5 z ostatnich sześciu spotkań Lokomotiwu kończyło się wynikiem 1:1. AGMK jest bliskie utrzymania ale ma jedynie 3 oczka przewagi nad drużyną barażową. Z kolei gracze Samwela Babajana od ośmiu spotkań są niepokonani i wciąż są wiceliderami (ostatnia porażka: 4 sierpnia, 1/8 finału Pucharu Uzbekistanu, Surchon Termez – Lokomotiw 3:1). Widzów: 1115AGMK - Lokomotiw

Nawbahor Namangan – Nasaf Karszy 1:11572554151

Gole: Ibragimow 79 – Abduchalikow 90+3

Zarówno Orłów jak i Smoków remis nie zadowala, gdyż oddala ich od podium. Gospodarze prowadzili po tym, jak strzał Kasjana obronił Nematow i dobił Ibragimow. W doliczonym czasie punkt Nasafowi uratowała zespołowa akcja: Raszidchanow podał na prawo, Saitow zacentrował w pole karne, Nasrullajew zagrał krótko z lewej strony i Abduchalikow z bliska zmieścił piłkę w sieci. Widzów: 5530
Nawbahor - Nasaf

W tej kolejce padło 16 goli (2,29 na mecz) zaś ogółem w 23 kolejkach (161 spotkań) strzelono 432 bramki (18,78 na kolejkę i 2,68 na mecz).
Wszystkie 7 spotkań tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 24530 widzów (ok. 3504 na mecz).