Pierwsze 2 kolejki K League po podziale na grupę mistrzowską oraz spadkową to wciąż stare dobre Koreańskie naparzanie. Nic nie zmieniło się w tej materii tak samo jak fakt, iż Ulsan Hyundai (75 punktów )oraz Jeonbuk Motors (73 punkty) toczą ze sobą samotny bój o mistrzowski tytuł.
Trzecie FC Seoul ma aż 17 punktów straty do broniącego tytuł Jeonbuk tak, więc jedyne, co stołecznemu klubowi zostaje to obrana miejsca premiowanego występami w Azjatyckiej Lidzie Mistrzów, na które chętkę ma Daegu FC.
Pozostałe dwie ekipy w grupie mistrzowskiej Gangwon FC oraz Pohang Steelers miały ochotę na Azjatyckie wojaże, jednak najprawdopodobniej do końca sezonu zostaną po prostu dostarczycielami rozrywki kibicom.

W pierwszych dwóch kolejkach Ulsan, które każde swoje spotkanie musi wywalczyć/wygryźć ze względu na brak przewyższającego talentem rywali składu (oni po prostu są świetnie zgrani ale to nie Jeonbuk) pokonało po zaciętych bojach kolejno Daegu FC oraz Gangwon. W obu spotkaniach padał wynik 2-1 i w obu swoje 5 groszy dołożył cichy bohater Joo Min-Kyu.

Jo Min-Kyu

Jo Min-Kyu w barwach Sangju Sangmu

Nabity niczym zawodnik MMA niedawny żołnierz, o którym pisaliśmy (tutaj), kiedy jeszcze odbywał służbę, stoi w cieniu target men’ów takich jak Junior Negao czy Kim Bo-Kyung, jednak nie zmienia to faktu, iż Joo to były seryjny strzelec (miał sezony, w których strzelał od 17 do 23 bramek) i w każdej inne drużynie byłby wiodącą postacią. Trener, Kim Do-Hoon jest tego w pełni świadom używając go, jako Joo-kera. Często, kiedy rywale są skupieni na gwiazdach “Żelaznych maczug” 29 letnia “nabita kulka” wychodzi z tylnego szeregu i załatwia 3 punkty swoim bardziej komercyjnym kolegom. „G.I Joo” zaliczył w tym sezonie w ograniczonym czasie gry – 17 minut na mecz – 5 bramek i 5 asyst.  W każdym z spotkań, w którym zaliczył gola lub asystę Ulsan zaliczyło pozytywny wynik (same zwycięstwa i jeden remis z Jeonbuk), co pokazuje, jakim talizmanem zespołu jest pozornie nieistotny zawodnik.

Jeonbuk Motors z kolei, choć naładowane talentami niczym Pamela Anderson silikonem choć w jednym spotkaniu spokojnie rozjechało Pohang 3-0 to już z trzecią ekipą sezonu FC Seoul wywieźli rozczarowujący remis. “Zieloni” teraz muszą liczyć nie tylko na własny kunszt piłkarski ale i trzymać kciuki za rywali Ulsanu aby sprawili im wystarczająco duże kłopoty by móc ich doścignąć.

Czynu niesamowitego po raz „setny” w tym sezonie dokonali Gangwon FC. Kolejny raz na stadionie Chuncheon byliśmy świadkami cudów nie z tej ziemi. Przegrywając do 85 minuty 1-2 z FC Seoul, Gangwon wyszło na prowadzenie 3-2 w minucie 92!

W strefie spadkowej również jest ciekawie. Prowadzą wojskowi, którzy po zastrzyku młodości w postaci, Kim Gun-Hee, Kang Sang-Woo, Kim Jin-Heyok’a czy Ryu SeungWoo wspierający strzelca 12 bramek Park Yong-Ji grają piłkę niespodziewanie ładną dla oka. Wszelkie obawy dot. Sangju Sangmu mówiące o tym, iż po odejściu Yoon Bit-Garama i Kim Min-Woo zespół będzie leciał po równi pochyłej w dół tabeli były bezzasadne jak się okazuje.

Wojskowi.jpg

Niesamowicie skuteczny duet atakujących Park Yong-Ji z lewej oraz Kim Gun-Hee z prawej – łącznie strzelili już 17 bramek dla Wojskowych.

Na ostatnich 3 miejscach walka na całego – Jeju, Incheon United i…Gyeongnam (2 zespół poprzednich rozgrywek) robią wszystko, aby przynajmniej wylądować przynajmniej na miejscu barażowym.
Najmniejsze szansę na to osiągniecie mają wyspiarze z Jeju, którym brakuje aż 5 punktów do miejsca jedenastego w tabeli.

Zapraszam na seans z walczącymi do ostatniej kropli potu i krwi Koreańskim piłkarzami. Kto odstawia w tej lidze nogę, ten może już nigdy nie wyjść na murawę.

K League – Hwaiting !

1 Kolejka po podziale (34)

Grupa Mistrzowska

DAEGU VS. ULSAN  1 – 2

Strzelcy bramek:
Daegu FC: 
49 min Cesinha (asysta Ryu Jae-Moon)
Ulsan Hyundai:
23 min M.Diskerud
80 min Joo Min-Kyu (asysta Kim Bo-Kyung)

GANGWON VS. SEOUL  3 – 2

Strzelcy bramek:
Gangwon FC: 
52 min Lee Hyun-Sik (Lee Young-Jae) 86 min Lee Young-Jae, 92 min Lee Hyun-Sik (asysta Jung Seung-Yong)
FC Seoul:
20 min Lee In-Kyu (asysta Osmar), 83 min Park Chu-Young (asysta Lee Myung-Joo)

JEONBUK MOTORS VS. POHANG STEELERS  3 – 0

Strzelcy bramek:
Jeonbuk Motors:
13 min Ricardo Lopes (asysta Moon Seon-Min), 49 min Moon Seon-Min (asysta Son Jun-Ho), 68 min Kwon Kyung-Won

Grupa Spadkowa

SUWON BLUEWINGS VS. GYEONGNAM  2 -1

Strzelcy bramek:
Suwon Bluwings:
44 min A.Taggart (rzut karny), 72 Yeom Ki-Hun
Gyeongnam F.C:
26 min U.Derić (rzut karny)

SANGJU SANGMU VS. JEJU UNITED  2 – 1

Strzelcy bramek:
Sangju Sangmu: 
31 min Park Yong-Ji, Kim Gun-Hee (asysta Lee Min-Ki)
Jeju United: 
Ahn Hyun-Beom (asysta Lee Keun-Ho)

SEONGNAM VS. INCHEON UNITED  0 – 1

2 Kolejka po podziale (35)

Grupa Mistrzowska

JEONBUK MOTORS VS. SEOUL  1 – 1

Strzelcy bramek:
Jeonbuk Motors: 85 min Lee Dong-Gook
FC Seoul: 20 Hwang Hyun-Soo (asysta Osmar)

ULSAN VS. GANGWON  2 – 1

POHANG STEELERS VS. DAEGU  0 – 0

Grupa Spadkowa

SANGJU SANGMU VS. SEONGNAM  0 – 1

Seongnam:
81 Seo Bo-Min (asysta Ju Hyun-Woo)

GYEONGNAM VS. JEJU UNITED 2 – 2

Strzelcy bramek:

Gyeongnam F.C. : 35 min U. Đerić 35′, 78 min Kim Won-Il (samobój)
Jeju United: 28 min Yoon Bit-Garam, 66 E.Aguilar (asysta Yun Il-Lok)

INCHEON UNITED VS. SUWON BLUEWINGS  1 – 1

Strzelcy bramek:

Incheon United:  93 min Myung Jun-Jae
Suwon Bluewings:
A.Taggart (asysta Jeon Se-Jin)

Tabela ligowa:

Tabela Ligowa K League.png

Tabela asystentów:
Tabela asystentów.png

Tabela strzelców:
Tabela strzelców K League.png

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 362

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze