W końcu niespodzianki! Pokonani giganci! Oraz batalie z gatunku David z Goliatem.
2 runda Eliminacji to często walka drużyn, których miejsca w rankingu FIFA są oddzielone od siebie latami świetlnymi.
Wygrana choćby w 3 kolejce obecnej rundy Iranu z Kambodżą 14-0 to przykład tak nierównego pojedynku.  Mieliśmy jednak parę niespodziewanych rozstrzygnięć, na czoło wychodzi z pewnością pojedynek Bahrajnu z Iranem gdzie Persowie przegrali 1-0 niedawno świętując dwu-cyfrówkę z ekipą Keisuke Hondy. Drugą niespodzianką to z pewnością przegrana Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Tajlandią. Przegrana półfinalisty Pucharu Azji to również symbol utraty statusu najlepszego Azjatyckiej piłkarza przez Omara Abdulrahmana . „Amory” po poważnej kontuzji z zeszłego roku wygląda jak cień samego siebie. Po powrocie z Arabii Saudyjskiej zmienił klub z Al Ain na Al Jazire gdzie nie może wywalczyć miejsca w pierwszej jedynastce nawet w konkurencji z rodzimymi piłkarzami.  Tajowie pod wodzą Japończyka Akira Nishino błyskawicznie wykorzystali indolencję lidera ZEA i rozłożyli na łopatki zdecydowanie mocniejszy zespół od siebie.
Przechodzimy do Panaad Stadium gdzie zaledwie 2 982 kibiców oglądało remis reprezentacji Chin z Filipinami. Bramkarz gospodarzy Neil Etheridge wybronił 14 strzałów w światło bramki stając się bohaterem swojej drużyny.
Ością w gardle stali się ostatnio również piłkarze Palestyny, którzy w pierwszej kolejce wygrali z 2-0 z Uzbekistanem w obecnej zremisowali z Arabią Saudyjską 0-0. Mając ograniczony potencjał ludzki i piłkarski selekcjoner NOUREDDINE ALI udowadnia, że ostatnie występy w dwóch kolejnych edycjach Pucharu Azji to nie przypadek.

Poza tym mieliśmy mecz Korei Północnej z Koreą Południową, czyli tzw. Derby Korei.
Z dużej chmury mały deszcz, zwłaszcza, iż spotkanie rozegrano przy pustych trybunach, a kasetę DVD do komitetu pojednania Koreańczycy z Północy powiedzieli, że prześlą dopiero kolejnego dnia.

Nie wiem, będą grafiką dodawać widownie ? Wytną sceny szarpaniny pomiędzy piłkarzami ?
Aż ciekaw jestem co zobaczymy.

Póki co zapraszam wszystkich na skróty najciekawszych spotkań.

TADŻYKISTAN VS. JAPONIA  0 – 3

 

FILIPINY VS. CHINY  0 – 0

 

KATAR VS. OMAN  2 – 1

 

BAHRAJN VS. IRAN  1 – 0

 

TAJLANDIA VS. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE  2 – 1

 

CHIŃSKIE TAJPEJ VS. AUSTRALIA  1 – 7

 

KAMBODŻA VS. IRAK  0 – 4

 

SINGAPUR VS. UZBEKISTAN  1 – 3

 

INDONEZJA VS. WIETNAM  1 – 3

 

PALESTYNA VS. ARABIA SAUDYJSKA  0 – 0

 

MONGOLIA VS. KIRGISTAN  1 – 2

 

Wszystkie wyniki ostatnich meczów kwalifikacyjnych:

Tabela

Poszczególne grupy:

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Grupa E

Grupa F

Grupa G

Grupa H

Tabela strzelców:

Strzelcy.png

 

Autor tekstu: Adam Błoński