I znów wracamy do formuły dwuczęściowej naszych comiesięcznych podsumowań. W części pierwszej zajmiemy się graczami, występującymi na co dzień w Rosji i Kazachstanie.

Rosja

Farchod Wasiew (Tadżykistan, obrońca, 29 lat, Neftechimik Niżniekamsk, 2 liga)

Nie dziwię się, że Usmon Toszew na razie nie widzi go w tadżyckiej kadrze, skoro Wasiew wszystkie 6 sierpniowych starć ligowych oglądał z ławki rezerwowych:
Tekstilszczyk Iwanowo (1:2 dom)
Jenisej Krasnojarsk (2:2 wyjazd)
Rotor Wołgograd (1:2 dom)
FK Chimki (2:3 wyjazd)
FK Krasnodar II (1:0 dom)
Tom Tomsk (1:0 wyjazd)
Na razie w lidze Farchod zagrał w 3 meczach FNL i dostał żółtą kartkę. Neftechimik po 11 kolejkach zajmuje 9. miejsce (na 20) z 15 punktami.
W Pucharze Rosji gracz ten zanotował 90 minut w wyjazdowym starciu z KAMAZ-em Nabierieżnyje Czełny i dostał żółtą kartkę. KAMAZ wygrał 2:0.

Wagiz Galiulin (Uzbekistan, pomocnik, 31 lat, także Neftechimik Niżniekamsk)

Po wypożyczeniu z Tambowa Uzbek grał częściej niż jego tadżycki kolega. A oto lista sierpniowych spotkań w jego wykonaniu:
Tekstilszczyk Iwanowo (1:2 dom) – 20 minut
Jenisej Krasnojarsk (2:2 wyjazd) – 65 minut
Rotor Wołgograd (1:2 dom) – 45 minut
FK Chimki (2:3 wyjazd) – 45 minut
FK Krasnodar II (1:0 dom) – 16 minut
Tom Tomsk (1:0 wyjazd) – 61 minut
Łącznie zagrał w tym sezonie w 6 meczach. Również tak jak Wasiew wystąpił w przegranym 0:2 pucharowym starciu z KAMAZ-em (zanotował 84 minuty).

Radośnie informuję, iż środkowoazjatycka kolonia w Niżniekamsku się powiększa, gdyż do Wasiewa i Galiulina dołączył kolejny Uzbek – Bobir Dawlatow, który 28 sierpnia opuścił Nasaf Karszy. 23-letni pomocnik wraca do Neftechimika, w którym rozegrał 5 meczów w 2017 roku.Бобир-копия-e1566973741937

Wadim Afonin (Uzbekistan, pomocnik, 31 lat, FK Orenburg)

W spotkaniu wyjazdowym z Achmatem Grozny (1:2) znalazł się poza kadrą meczową ale za to wystąpił w czterech kolejnych ligowych potyczkach:
FK Tambow (2:2 dom) – 46 minut
FK Soczi (1:1 dom) – 90 minut
Arsenał Tuła (1:2 wyjazd) – 90 minut
FK Ufa (2:1 wyjazd) – 90 minut i żółta kartka
Łącznie w tym sezonie ligowym rozegrał 6 spotkań i dostał 2 żółte kartki. Orenburg po 8 kolejkach zajmuje przedostatnie, 15 miejsce z 5 punktami.

Witalij Denisow (Uzbekistan, obrońca, 32 lata, Rubin Kazań)

Doświadczony zawodnik gdzieś kompletnie zagubił formę. Wszystkie sierpniowe starcia oglądał z ławki. Oto one:
CSKA Moskwa (0:1 dom)
FK Krasnodar (0:1 wyjazd)
Arsenał Tuła (1:0 dom)
FK Rostów (1:2 wyjazd)
FK Soczi (0:3 dom)
Łącznie zagrał w dwóch meczach w tym sezonie ligowym i dostał żółtą kartkę. Rubin po 8 kolejkach zajmuje 9. miejsce z 10 punktami.


Eldor Szomurodow (Uzbekistan, napastnik, 24 lata, FK Rostów)

Z kolei miniony miesiąc dla gwiazdy uzbeckiej kadry był po prostu wyśmienity. Mało, że Eldor strzelał aż miło to jeszcze został przez kibiców, ekspertów ligowych oraz ekspertów “Match Premier” wybrany Piłkarzem Miesiąca w Premier-Lidze (potwierdza to zdjęcie tytułowe). W pięciu sierpniowych meczach ligowych zagrał od początku do końca i strzelił 5 goli. Odnotujmy te spotkania:
Ural Jekaterynburg (2:2 wyjazd) – gol na 1:1 w 67. minucie (od 1:15):

Krylia Sowietow Samara (1:0 dom) – zwycięski gol w 33. minucie (od 0:53):

FK Ufa (0:2 wyjazd)
Rubin Kazań (2:1 dom) – gol wyrównujący w 29. minucie (od 2:34):

Lokomotiw Moskwa (2:1 wyjazd) – gole na 1:0 i 2:0 w 41. i 58. minucie:

Łącznie w tym sezonie w 8 spotkaniach Szomurodow zdobył 7 goli, co daje mu pozycję lidera strzelców rosyjskiej ekstraklasy (zdjęcie poniżej dla potwierdzenia).
Ruskie strzelcy
Jeśli po przerwie reprezentacyjnej również będzie grał tak znakomicie, poświęcę mu osobny artykuł na naszej stronie, gdyż jest to gość po prostu FENOMENALNY! A jak jeszcze będzie strzelał w reprezentacji Uzbekistanu to tamtejsi kibice będą po prostu w siódmym niebie.
Rostów po 8 kolejkach zajmuje 3. miejsce z 17 punktami (tyle samo mają liderujący Krasnodar i wiceliderujący Zenit Sankt Petersburg).
Co tu dużo mówić, jest świetnie i oby tak dalej!

Kazachstan

Rusłan Mingazow (Turkmenistan, napastnik, 27 lat, Irtysz Pawłodar)

Kluczowy gracz turkmeńskiej kadry w jednym z niedawnych wywiadów dla tamtejszych mediów stwierdził, że w Kazachstanie czuje się znakomicie. Nie ma się co dziwić, gdyż po przybyciu z Czech grywa w miarę regularnie. oto jego sierpniowe występy:
Kairat Ałmaty (0:2 dom) – 69 minut
Toboł Kustanaj (0:2 dom) – 67 minut
Toboł Kustanaj (0:0 dom) – 76 minut i żółta kartka
FK Aktobe (1:1 wyjazd) – 45 minut
Z Atyrau (3:0 wyjazd) nie zagrał z powodu urazu, który wykluczył go także z wrześniowych spotkań reprezentacji Szmaragdów.
Do tej pory w Premier-Lidze zagrał w pięciu spotkaniach, w których otrzymał żółtą kartkę. Irtysz po 25 spotkaniach zajmuje 9. miejsce (na 12) z 22 punktami. Co najważniejsze, w końcu wyszedł ze strefy spadkowej. Mam nadzieje, że Mingazowowi i jego drużynie będzie szło już tylko lepiej.

W części drugiej zajmiemy się nieco większą liczbą zawodników w nieco większej liczbie krajów europejskich.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 292

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze