Zakończyły się mistrzostwa Azji Południowo-Wschodniej  U19.

O tytuł w tym roku zmagało się 12 zespołów rozdzielonych na 2 grupy. Turniej cieszył się świetną skutecznością bramkową, podczas 34 spotkań młodzieżowcom federacji AFF udało się strzelić 127 bramek, co dawało zadawalającą liczbę 3,74 gola na mecz.

Broniąca tytuł Malezja, została pokonana 1-0 przez Australię w finale odbywanego w Wietnamie turnieju.

Zespół prowadzony przez trenera Harmau Muda pokonał już w fazie grupowej 13 sierpnia Australię 3-0!  Wówczas gole strzelali dla Malezji Luqman (2x) oraz Azam (1x), jednakże w meczu wyższą stawkę kangury nie dały się zaskoczyć bohaterom grupowego meczu.

Pomimo tego, że Malezja dzielnie walczyła to Australijczycy byli konkretniejsi w swoich działaniach strzelając w 79 minucie zwycięską bramkę, której autorem był Lachlan Ricky Brook. Bramka zawodnika Adelaide United dała 5 wygraną w historii turnieju Australii, przez co zrównali się z Tajlandią w medalowym rankingu.

Trzeba tutaj odnotować, że Malezyjczycy czują ogromny niedosyt i poczucie poszkodowania po tym jak los ich potraktował w tym finale. W 75 minucie spotkania z powodu kontuzji zszedł ich podstawowy bramkarz Izhan zastąpiony przez nieopierzonego Firdausa Iman Fadhila. Stremowany i nierozgrzany rezerwowy wyjmował piłkę z siatki już przy pierwszym uderzeniu na bramkę.

Brook wyciągnął bramkarza z linii i pokonał go w sytuacji 1-1 pokazując drzemiący w nim potencjał. Malezja do końca szarpał się z „geograficzną niespodzianką” federacji – jednak nie miała szans z dobrze ustawioną Australią.

Ruiz Diaz.jpg

Najlepszym strzelcem drużyny okazał Dylan Ruiz-Diaz trafiający 6 krotnie do siatki rywali. Co śmieszne mający zaledwie 18 wiosen Dylan zaliczył już 5 młodzieżowych akademii, skończył na CCM Academy, która wypromowała go do pierwszego składu Central Coast Mariners. Czyżby na boiskach Wietnamu objawiła nam się nowa gwiazda piłki z antypodów?

Skrót meczu:


Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 318

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze