Najpierw po kolei. W połowie czerwca rozegrano ledwie jedno spotkanie ligowe:

Chatlon Bochtar – Kuktosz Rudaki 0:1fckhatlon-fckuktosh

Gol: Odiłow 58
fckhatlon-fckuktosh2
Skoro nikt inny nie grał to trzecia drużyna poprzedniego sezonu mogła się umocnić na drugiej pozycji i zbliżyć do liderującego potentata z Istiqlolu.

Chatlon: Ismoiłow – Nurmatow, Salimow, Barotow Ż CZ (90+4), Radżabow, Sadykow, Saidow (70.Ibragimzoda), Szaripow (61.Uzokow), Naskow, Achunow (46.Boronow), Chamrokułow

Kuktosz: Chajrijew – Chołbojew, Arthur, Nazarow (56.Urazow), Mirzojew, Dawlatbekow (56.Muzaffarow Ż), Szodiew, Inocente Ż, Abdugafforow Ż, Odiłow (MVP meczu), Safarow (80.Sułtonow)

Sędzia: Shirzad (Afganistan)
Widzów: 5000

Pozostałe spotkania tej serii (Istiqlol – CSKA Pomir, Chodżent – Pandższer i Istarawszan – Regar-TadAZ) zostały przesunięte na 30 czerwca, gdyż w połowie czerwca w Duszanbe miała miejsce konferencja na temat komunikacji i budowania zaufania w Azji i tak trzeba było zaangażować ogromne środki bezpieczeństwa. Poza tym Chodżent i Istiqlol przygotowały się do spotkań w Pucharze AFC.

10. kolejka Wyższej Ligi (22/23 czerwca)

Kuktosz Rudaki – FK Chodżent 0:2fckuktosh-fc-khujand

Gole: Czakałow 36, Wosiew 87

W pierwszej połowie przeważali goście i zasłużenie objęli prowadzenie. Dżachongir Ergaszew rozegrał piłkę z Karimowem, podał z lewej strony w pole karne, Czakałow przyjął piłkę, jego podanie zostało zablokowane po czym ten posłał pewny strzał pod poprzeczkę. Po przerwie to Kuktosz szukał okazji a potem znów atakował Chodżent i trafił po raz drugi. Rustamow dostał piłkę, z prawej strony podał nisko w pole karne i Wosiew oddał spokojny strzał z bliska. Zawodnicy Rachmatullo Fuzajłowa padli po czterech meczach bez porażki ale wciąż wiceliderują. Ale Chodżent ich goni…

Kuktosz: Chajrijew – Chołbojew, Arthur, Nazarow Ż, Mirzojew (75.Urozow), Dawlatbekow (46.Sułtonow), Szodiew, Odiłow, M.Abdugafforow Ż (90+2.Abdurachmonow), Safarow, Inocente

Chodżent: Kupatadze – D.Ergaszew Ż, O.Abdugafforow, Chakimow, Czakałow Ż (83.Dżimszeleiszwili), Karimow, Mirzonadżod, Czoryjew, Dż.Ergaszew, Bozorow (83.Rustamow), Wosiew (MVP meczu, 90+3.Alijew)

Sędzia: Zajniddinow (Duszanbe)
Widzów: 7000fckuktosh-fc-khujand5fckuktosh-fc-khujand6

Regar-TadAZ Tursunzoda – Chatlon Bochtar 1:1

Gole: Machamadijew 17 – Uzokow 10

Taki sobie remisik w środku tabeli. Gracze Machmadżona Chabibullojewa nie przegrali pięciu kolejnych spotkań jednak 4 z nich to były remisy.

Regar-TadAZ: Bobojew (MVP meczu) – A.Szaripow, Chołmurodow, Bobomurodow Ż, Rasułow, Pajzow Ż, Bobodżonow, Machamadijew, Ch.Rustamow (78.Kurbonalijew Ż), Sheldori Arash (86.Rachmatow), N.Rustamow (46.Saidachmad)

Chatlon: Ismoiłow – Nurmatow, Naskow (76.Ibragimzoda), Azizow, Radżabow, Uzokow (82.Salimow), U.Szaripow Ż, Boronow, Saidow (71.Sadykow), Achunow, Chamrokułow Ż

Sędzia: Kabirow (Nurek)
Widzów: 2000

CSKA Pomir Duszanbe – FK Istarawszan 0:1fcistaravshan2019

Gol: Azizbojew 77

Sporo było nieskuteczności z obu stron i dobrej postawy bramkarzy, stąd tylko jeden gol. W pierwszej połowie przeważali Armiejcy zaś w drugiej coraż śmielsi byli beniaminkowie i po zagraniu z prawej strony po ziemi ładny strzał z pierwszej piłki posłał wpuszczony 3 minuty wcześniej na plac gry Azizbojew. Tak oto CSKA Pomir wylądował na dnie tabeli a Istarawszan z niego wyszedł.

CSKA Pomir: Chochłow – D.Ergaszew, Chabibullojew, Azimow (83.F.Kodirow), Kosimow, Jodgorow, Chanonow, Mabatszojew (72.S.Dżaliłow), Zabirow (90+2.Safarow), Edward, Gafforow

Istarawszan: Dodobojew – Abdurachmonow (74.Azizbojew Ż, MVP meczu), Kachorow, Chamidow (62.Kurbonow), Umarow, Karimow, Chasanow Ż, Bojkuzijew, A.Kodirow (47.N.Rasułow), Barotow, Zokirow

Sędzia: Turdijew (Wachsz)
Widzów: 400

Istiqlol Duszanbe – Pandższer Kołchozobod przełożony. Mistrzowie kraju mieli w perspektywie mecz o wszystko w Pucharze AFC z Altyn Asyrem Aszchabad i chcieli się spokojnie przygotować. Rozumiemy ich.

W tej kolejce padło 5 goli (1,67 na mecz) zaś ogółem w 9 kolejkach (36 spotkań) strzelono 97 bramek (10,78 na kolejkę i 2,69 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 9400 widzów (ok. 3133 na mecz).

Tabela:

Tadżykistan tabela

Strzelcy:
5 goli – Echsoni Pandższanbe, Szeriddin Bobojew (obaj Istiqlol), Muchiddin Odiłow (Kuktosz)

Dokończenie 9. kolejki (30.06):
Istiqlol – CSKA Pomir
Chodżent – Pandższer
Istarawszan – Regar-TadAZ

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91

Wyświetleń: 292

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze