Powszechnie wiadomo o bogactwie Japończyków jeżeli chodzi o boki obrony. Dzisiejszy bohater, Ko Matsubara, to kolejna bardzo obiecująca postać występująca na lewej obronie. Dzięki swojej szybkości i doskonałej technice, jest postrachem w szeregach obrony rywali. Świetnie ułożona lewa noga stwarza mnóstwo zagrożenia za sprawą częstych dośrodkowań posyłanych w pole karne przeciwnika. Problemem w S-Pulse jest niestety fakt, iż poza Douglasem nie ma kto ich wykańczać.

Ten niespełna 23-letni zawodnik, ma już za sobą ponad 120 występów w barwach Shimizu S-Pulse. Zanotował w nich 14 asyst i pięciokrotnie trafiał do siatki. Na swoim koncie ma też występy w kadrze U-18, oraz był powołany do kadry U-22.

ko-matsubara-4d8062f3-f17c-41f2-991e-48453e16272-resize-750

Kō Matsubara ( 松原后) urodził się 30. sierpnia 1996. roku w Hamamatsu w Shizuoce. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkole podstawowej – Hamamatsu City Ueshima Elementary School. Potem, w 2015 roku trafił do Shimizu, w którym zaczął i nadal kontynuuje piłkarską karierę. Matsubara ma 22 lata, a już teraz dźwiga ogromny ciężar na swoich barkach. Jest bowiem jedną z najważniejszych postaci swojego zespołu, która mimo iż jest obrońcą, to w dużej mierze kreuje akcje ofensywne S-Pulse. Można się niestety spodziewać, że podobnie jak inni świetni i obiecujący zawodnicy występujący w barwach S-Pulse, zostanie prędzej czy później wytransferowany do innego zespołu i jego obecny klub wpadnie w jeszcze większe tarapaty.

Shimizu ma w swoich szeregach wielu ofensywnych zawodników takich jak Kitagawa, Kaneko, Douglas, czy Chong Tese. Problem pomarańczowych polega jednak na tym, że wszyscy Ci gracze są zawodnikami o takim samym profilu. Jeżeli rywal ustawi się odpowiednio pod ich styl gry, Shimizu nie wie co zrobić. Wtedy sprawy w swoje ręce bierze nasz bohater, który mimo iż jest lewym obrońcą to często odpowiedzialny jest za ofensywną grę swojego zespołu. W sezonie 2018, Matsubara nie zagrał od początku tylko w dwóch meczach (nie licząc 15. kolejki), kiedy pauzował za czerwoną kartkę.

Pierwszą bramkę w J1. League Matsubara zdobył 11. marca 2017. roku w wygranym 2-0 spotkaniu z Albirexem Niigata.

Matsubara ma też dość wybuchowy charakter. Zdążył to już niejednokrotnie udowodnić, a dobitny przykład stanowi czerwona kartka, jaką obejrzał 14. kwietnia 2017. roku w przegranych 0-3 derbach z Jubilo Iwatą.

Trudne doświadczenia wiele nauczyły jednak tego młodego zawodnika. Jak już wspomnieliśmy, obecnie dźwiga on na swoich barkach cały zespół, który jest od niego niebezpiecznie zależny. 22-latek poza umiejętnościami ma także mentalność lidera. Zagrzewa kolegów do walki, gestykuluje, motywuje i wiele tłumaczy swoim partnerom. Przed tygodniem, w spotkaniu z Yokohamą F. Marinos zdobył bramkę wyrównującą i dał sygnał do niesamowitej remontady, która zakończyła się wygraną 3-2.

Przed Matsubarą z pewnością wielka kariera, najpewniej w większym klubie. AzjaGola będzie z uwagą obserwować rozwój tego młodego i utalentowanego zawodnika i miejmy nadzieję, że pokieruje swoją karierą we właściwy sposób.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 363

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze