Zapraszamy na 16. kolejkę J2!

Albirex Niigata 0-2 Ventforet Kofu

Czwartą porażkę w lidze ponieśli sobie piłkarze Masakazu Suzukiego. Tym razem defensorzy „Łabędzi” nie byli w stanie obronić nigeryjsko-brazylijskiego duetu. W 12. minucie goście objęli prowadzenie – autorem gola był Peter Utaka, a wynik meczu ustalił w 54. minucie Dudu. Mimo straty dwóch goli gospodarze stwarzali kilka groźnych akcji pod bramką gości, ale ostatecznie na tablicy wynik się nie zmienił. Ciekawe jest to, że od 2014 roku zespół z Niigaty nie może odnieść zwycięstwa przeciwko Kofu na Big Swan.

Albirex – Otani; Kawaguchi, Obu, Arai (77’ Homma), T. Watanabe; Leonardo, Cauê; R. Watanabe (53’ Francis), A. Watanabe, Takagi; Yano (68’ Silvinho)

Kofu – Kawata; Takeoka, Koide, Koyanagi; Tanaka, Ogura, Yokotani (84’ Arai), Uchida; Soneda (61’ Miyazaki), Utaka (78’ Hashizume)

Kashiwa Reysol 1-0 FC Gifu

Świetna forma strzelecka kenijskiego snajpera przed wyjazdem do Egiptu na Puchar Narodów Afryki. Na zwycięskiego gola Michaela Olungi dla ekipy „Słońc” poczekaliśmu do 86. minuty, kiedy to pokonał Victora ładnym strzałem. To szósta bramka napastnika z Kenii w J2 i znalazł się on na liście najlepszych strzelców ligi obok Petera Utaki czy Lee Yonga-Jae’a.

Kashiwa – Nakamura; Someya, Kamijima, Sugii; Koike (46’ Kikuchi), Richardson, Kobayashi (46’ Tezuka), Takahashi; Cristiano, Olunga, Segawa (59’ Esaka)

Gifu – Victor; Fujitani, Abe, Kai, Yanagisawa; Nakashima (67’ Maeda), Ono (70’ Kazama), Nagashima, Aihara (87’ Tabinas); de Vries (68’ Maeda), Yamagishi

Mito HH 0-1 Renofa Yamaguchi

Wpadka lidera. Piłkarze z prefektury Ibaraki okazali się gorsi od najsłabszego zespołu w lidze, który miewał problemy ze zdobywaniem punktów. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 71. minucie Ryuho Kikuchi. Bramka zdobyta przez 22-latka została uznana przez Shuheia Shimiziego dopiero po kilku minutach po ustaleniu sytuacji z sędzią liniowym. Ostatecznie „Pomarańczowym” udało się utrzymać ten wynik i z trzema punktami lecą do domu.

Mito – Matsui; Toyama, Ito, Nduka, Shichi; Motegi, Mae, Shirai (64’ Asano), Hirano (76’ Hiratsuka), Kurokawa, Shimizu (83’ Murata)

Renofa – Yoshimitsu; Mae, Kusumoto, Kikuchi, Segawa; Sato, Miyuki, Ikegami (84’ Yoshihama), Sasaki; Takagi, Kudo (72’ Yamashita), Takai (90+3’ Onohara)

Fagiano Okayama 1-0 Ehime FC

Skromna wygrana ekipy „Bażantów” przed własną publicznością. Napastnik z Korei Południowej Lee Yong-Jae tym razem nie strzelił gola. Jedyną bramkę zobaczyliśmy już przed końcem pierwszej części spotkania, a jej autorem był Seiya Nakano. Pomocnik wykorzystał kapitalną akcję Hayato Nakamy i bez problemu posłał piłkę do siatki bramkarza z Ehime.

Fagiano – Ichimori; Mukuhara, Hamada, Choi Jug-Won, Hiroki; Kubota (88’ Shimoguchi), Sekido, Takeda, Nakama; Nakano (76’ Fukumoto), Lee Yong-Jae (90+3’ Akamine)

Ehime – Okamoto;  Tamabayashi (54’ Kondo), Nishioka, Jutrić, Maeno; Shimokawa, Nozawa (67’ Yoshida), Tanaka, Yamase; Yoshida; Arita (83’ Kanda), Fujimoto

Avispa Fukuoka 1-1 Omiya Ardija

Piłkarze z Kiusiu grają coraz lepiej i udało się im podzielić punktami z rywalem z najwyższej półki. Powrót na Level5 Stadium już potwierdził, że „Szerszenie” wolą grać na tej murawie niż w poprzednich meczach na Hakatanomori, gdzie notowali fatalne rezultaty. W 34. minucie ekipa z dzielnicy Saitamy otworzyła wynik meczu, a gola strzelił Kosuke Kikuchi dobijając głową do siatki z bliskiej odległości. Bramkę na wagę remisu zdobył w 78. minucie najlepszy strzelec klubu Yang Dong-Hyun. Mimo zdobycia 4 punktów w dwóch ostatnich meczach Fabio Pecchia w następnym dniu zrezygnował z funkcji trenera z powodów rodzinnych.

Avispa – Serantes; Shinohara, Yoshimoto (46’ Saneto), Ishihara, Won Doo-Jae; Suzuki, Maekawa (71’ Hisashi), Ishizu, Matsuda, Tanabe (62’ Micolta); Yang Dong-Hyun

Omiya – Kasahara; Okui, Hatao, Kikuchi, Kawazura; Kojima, Mikado, Barada (82’ Omae); Babunski (75’ Ishikawa); Yoshinaga (66’ Takayama), Juanma Delgado

Zweigen Kanazawa 0-0 Tokushima Vortis

Ekipa „Kwiatu Lilli” marnuje okazję do doskoczenia do strefy barażowej i obecnie została wyprzedzona przez V-Varen Nagasaki. Dla piłkarzy Ricardo Rodrígueza remis wywieziony z Ishikawa Athletic Stadium nie był najgorszym wynikiem. To goście z Sikoku przeważali i byli stroną dominującą na ich stadionie. Pięć sytuacji i strzałów nie przełożyło się jednak na gole i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zweigen – Shirai; Hasegawa, Hiroi, Yamamoto, Mori; Oishi, Ohashi, Fujimura, Kiyohara (73’ Kaneko); Kato (86’ Shimazu), Sugiura (57’ Kakita)

Vortis – Kajikawa; Tamukai, Buijs (37’ Ishii), Uchida; Iwao, Konishi, Sugimoto, Kishimoto (86’ Omotehara), Nomura; Kiyotake (71’ Watai); Kawata

Tokyo Verdy 1-4 Kyoto Sanga

Ajinomoto Stadium zostało zbombardowane przez gości z Kioto. Ekipa Ichizo Nakaty prezentuje się niesamowicie – jeśli będzie notować tak świetne wyniki przez kolejne mecze to można będzie zacząć myśleć o wielkim powrocie do J1. Przez 14 minut oglądaliśmy aż 3 gole zdobyte przez zawodników „Fioletu” – do siatki trafiali Kazunari Ichimi, Shimpei Fukuoka i Tomoya Koyamatsu. W drugiej połowie było znaczniej mniej bramek. W 63. minucie, bramkę na poprawę humoru fanów tokijskiego zespołu zdobył Koike Junki. Jednak nie był to koniec ze strzelaniem goli przez Kyoto Sange. Pod koniec meczu otrzymali rzut rożny, który na bramkę pewnie zamienił Jun Ando. Piłkarze z Kioto zabierają do domu zasłużone 3 punkty.

Verdy – Kamifukumoto; Wakasa, Kondo, Taira, Narawa; Inoue; Watanabe, Sato (84’ Walmerson), Junki, Kawano (46’ Hayashi); Leandro (66’ Lee Yong-Jick)

Kyoto – Shimizu; Kuroki, Honda, Ando, Ishibitsu, Shigheiro (66’ Escudero), Sento, Fukuoka, Koyamatsu; Ichimi (89’ Ono), Miyayoshi (55’ Tulio)

Montedio Yamagata 1-0 Kagoshima United FC

Błyskawiczny gol na wagę zwycięstwa! Jedyną i decydującą bramkę oglądaliśmy już w 6. minucie gry, kiedy to Jefferson ładnym strzałem głową pokonał koreańskiego bramkarza, wykorzystując zagranie Shuna Nakamury z rzutu wolnego. W ten sposób Brazylijczyk przywrócił zespół na tron lidera J2.

Montedio – Kushibiki; Kumamoto, Kuriyama, Matsumoto; Yanagi, Honda, Nakamura, Rodolfo (63’ Yamada); Sakamoto, Ide (70’ Otsuki); Jefferson (90+3’ Sakano)

Kagoshima – Ahn Jun-Su; Tominari (62’ Tanaka), Mizumoto, Fujisawa, Sunamori; Hattanda, Nakahara (78’ Nildo), Goryo, Ushinohama, Akao; Sakemoto (59’ Han Yong-Thae)

Yokohama FC 2-1 FC Ryukyu

Świetny comeback w wykonaniu Yoko, która dokonała tego na 12 minut przed końcem meczu! Na pierwszą bramkę na Mitsuzawa Stadium musieliśmy poczekać do drugiej części spotkania. W 67. minucie goście z Riukiu objęli prowadzenie, a autorem gola był Koji Suzuki. Były napastnik Machidy Zelvia przymierzył kapitalnym strzałem, którego bramkarz gospodarzy nie był w stanie wyciągnąć z siatki. Niestety w 76. minucie Dany Carvajal musiał opuścić plac gry z powodu okropnej kontuzji kostki – zastąpił go Ryo Ishii. Po zmianie, bez Kostarykanina, goście doprowadzili do straty dwóch szybkich goli. W ciągu trzech minut Ishii musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z bramki. W 78. i 81. minucie swój dublet zanotował Ibba Laajab, który zapewnił zespołowi wspaniałe zwycięstwo. Ostatecznie trzy punkty zostają w Jokohamie.

Yokohama – Minami; Kitazume, Jong-a-Pin, Inoha, Hakamata; Saito (74’ Domingues), Nakayama, Matsui, Nakazato, Matsuura (65’ Kusano); Laajab (90+3’ Toshima)

Ryukyu – Carvajal (76’ Ishii); Masutani, Nishioka, Fukui, Tokumoto; Komatsu , Uesato; Tanaka (64’ Kawai), Tomidokoro, Kazama (80’ Uehara), Suzuki

JEF United Chiba 1-4 V-Varen Nagasaki

JEF United Chiba to zespół, który uwielbia strzelać przeciwnikom więcej niż cztery gole, ale lubi także… tracić po kilka beznadziejnych goli. Po dwóch świetnych meczach w lidze, piłkarze Atsuhika Ejiriego wracają na stare śmieci, gdzie w fatalnym stylu polegli z „Mandarynkami”. W 14. minucie na otwarcie meczu strzelił z kornera Hiroto Goya, który po raz trzeci z rzędu pokonał bramkarza rywali pomiędzy 10 i 20 minutą. Drugiego gola dla gości mógł zanotować Kenji Tamada. Weteran reprezentacji Japonii zmarnował jednak jedenastkę przestrzelając piłkę powyżej poprzeczki. Kolejnego gola zobaczyliśmy już w 2. połowie tego starcia. Pomiędzy 71 a 85 minutą podopieczni Makoty Teguramoriego trzykrotnie pokonali obrońców „Psów”. Dla ekipy z ciepłego Kiusiu strzelał Masashi Kamekawa, a dwa razy piłkę do siatki wpakował Masakazu Yoshioka. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli szansę do zdobycia honorowego gola. Z 11 metrów strzelił były napastnik m.in.: Matsumoto Yamaga Takayuki Funayama.

Chiba – Sato; Chajima (80’ Sato), Arai, Masushima, Inui; Kumagai, Yada (73’ Yamamoto), Horigome (58’ Pinheiro); Tameda, Funayama, Kléber

Nagasaki – Tomizawa; Kamekawa, Takasugi, Tokunaga, Kagawa; Otake, Niizato (83’ Onaga), Kakuda (15’ Isomura), Yoshioka; Goya, Tamada (65’ Choi Kyu-Baek)

Machida Zelvia 2-2 Tochigi SC

Obydwie drużyny w czterech ostatnich meczach nie poniosły żadnej porażki i walczyły dzielnie o trzy „oczka”. W 26. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia Yudaia Inoue’a. Kapitan zespołu zdobył przepięknego gola, ładując potężnym strzałem z dystansu i w ten sposób jego piłka znalazła się w siatce Yoo-Hyuna. To była jedyna bramka w pierwszej połowie meczu. Cztery minuty po przerwie Shinichi Terada wziął sprawy w swoje ręce i po indywidualnej akcji wyrównał na 1-1. W 72. minucie Shuto Doi zanotował kolejne trafienie dla swojej drużyny. Po dwóch minutach od tej sytuacji Henik był bardzo blisko zdobycia drugiego gola dla gości z Utsunomiyi, ale ostatecznie jego piłka odbiła się od poprzeczki i nie przekroczyła linii bramkowej. Gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry strzelił Reiya Morishita. Wypożyczony obrońca z Cerezo Osaka oszukał obrońców i efektownym uderzeniem nie dał szans Takuyi Masudzie.

Machida – Masuda; Okuyama, Otani, Sano, Sakai; Morimura, Inoue, Frank (88’ Fukatsu), Todaka; Jeong Chung-Geon (56’ Nakashima), Togashi (64’ Doi)

Tochigi – Yoo Hyun; Fujiwara, Morishita, Kan; Hisadomi,  Edamura, Terada (69’ Henik), Y. Nishiya (60’ Hiraoka); Oshima (79’ Lee Rae-Jun), Hamashita, K. Nishiya