Od dłuższego czasu spekulowało się na temat przejęcia Newcastle United przez “inwestora z bliskiego wschodu”, ale w końcu poznaliśmy jakieś konkrety w tej sprawie. Przedstawiciele członka rodzina królewskiej ZEA, Khaleda bin Zayeda Al-Nahyana, potwierdzili w poniedziałek, że szejk “uzgodnił warunki” z jeszcze właścicielem Newcastle United, którym jest Mike Ashley.

0_Sports-Direct-court-ruling

Przedstawiciele miliardera ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wypuścili następujący komunikat odnoszący się do całej sprawy:

“Możemy potwierdzić, że jego wysokość oraz jego przedstawiciele, prowadzą rozmowy z właścicielem Newcastle United FC w sprawie przejęcia klubu.

Warunki zostały uzgodnione i pracujemy bardzo ciężko, aby sfinalizować transakcję w najkrótszym możliwym czasie.”

W dalszej części komunikatu czytamy m.in., że “to honor budować drużynę mającą tak silne wsparcie, wielką historię i tradycję”.

Szejk Khaled, który prywatnie jest kuzynem właściciela Manchesteru City Szejka Mansoura, jest bliski przejęcia klubu za blisko 350 milionów funtów. Rzecznik prasowy Newcastle “grzecznie odmówił” komentarza w tej sprawie, ale źródła bliskie klubowi twierdzą, że aby transakcja została sfinalizowana musi zostać dopiętych jeszcze kilka szczegółów.

Przypomnijmy, że Mike Ashley, który w 2007. roku kupił klub z St James’ Park za 134 miliony funtów, już 3 razy wystawiał klub na sprzedaż. Za każdym razem jednak czegoś brakowało przy finalizacji transakcji. Tym razem wydaje się, iż 54-letni Anglik zdoła w końcu sprzedać klub, którego kibice domagają się zmiany właściciela od dość długiego czasu.

0_Newcastle-United-v-AFC-Bournemouth-Premier-League

Szejk Khaled bin Zayed Al Nahyan jest członkiem rodziny królewskiej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, której majątek szacuje się na ponad 150 miliardów funtów. Absolwent Bostońskiego Uniwersytetu, chciał przed rokiem kupić FC Liverpool za 2 miliardy funtów, ale najdroższy zakup klubu piłkarskiego w historii nie doszedł do skutku bowiem jego oferta została odrzucona.

13991858-0-Sheik_Khaled_s_representatives_claim_he_is_close_to_a_350million-a-5_1558975858504

AzjaGola będzie oczywiście obserwować i na bieżąco relacjonować postępy w tej sprawie.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 467

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze