Abdysz-Ata Kant – Dordoi Biszkek 1:4

Gole: Szukurow 44 – Zemlianuchin 50, Murzajew 66, Orazsahedow 71, 85

Przez chwilę była spora nadzieja, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu urwie oczka Dordojewcom. Oto gole:
1:0 – centra z prawej strony i głowa Szukurowa
1:1 – dośrodkowanie Sakenowa z lewej strony, piłka wybita głową przez obrońcę, Zemlianuchin spokojnie przyjął ją i zza pola karnego przymierzył od słupka
1:2 – piłka na prawo, podanie do Antosia Zemlianuchina, doświadczony zawodnik prostopadle zagrał do Murzajewa, który dał prowadzenie gościom precyzyjnym strzałem po ziemi
1:3 – prostopadłe zagranie bodaj Musabekowa do Orazsahedowa, Turkmen poszedł w pole karne i pokonał Akimalijewa
1:4 – Orazsahedow dostał prostopadłe podanie po raz kolejny, znów wszedł w pole karne i mimo obrońców na plecach sformował „doppelpacka”
Dordojewcy urządzili sobie mały poligon przed starciem z Istiqlolem w Pucharze AFC. Wystarczyły jednak, jak się okazało, prostopadłe, szybkie zagrania do przodu i bystry turkmeński joker. A pracę po tym spotkaniu stracił trener Abdysz-Aty, Aleksandr Bieldinow. Jego ekipa zajmuje dopiero szóstą lokatę z sześcioma punktami na koncie.
5jS40YXrWmE
Wyjściowe składy:

Abdysz-Ata: Akimalijew (k) – Amartey, Mamytow, Isakow, Kolbajew, Szukurow, Yrysbekow, Ermekow, Keneszow, Karapetjan, Mołondarow

Dordoi: Kaszuba – Akmatow, Szeratow (k), Sagynbajew, Żyrgałbek Uulu, Sakenow, Musabekow, Zemlianuchin, Uzdienow, Batyrkanow, Murzajew

Neftczi Koczkor-Ata – Ałaj Osz 1:1

Gole: Kadyralijew 45-karny – Talipow 19

Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Talipow trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego z lewej strony. Wszyscy byli zaskoczeni. Jeszcze przed przerwą przyszła odpowiedź. Po przewinieniu bramkarza rzut karny wykonywał Iminow. Ałybekow strzał obronił ale Kadyralijew skutecznie dobił piłkę do siatki. Zgubione punkty przez wicemistrza kraju oznaczają, że oba zespoły wciąż plasują się na podium z tą samą liczbą oczek oraz że Dordojewcy zwiększyli nad nimi przewagę.

Neftczi: Pajus – Abdullajew, Alimow (k), Askarbek Uulu, Chajdarow, Omuralijew, Uson Uulu, Karipow, Kadyralijew, Ignatienko, Abdukaimow

Ałaj: Ałybekow – Riskułow, Atamurzajew (k), Abdurachmanow, Kojo, Talipow, Umarow, Ostrowskij, Subanow, Inkoom, Maszaripow

FK Kara-Bałta – Ałga Biszkek 0:3

Gole: Pawlienko 63, Szarszenbekow 70, Ałygułow 89

Ponad godzina musiała minąć, by Kangury ze stolicy mogły czerwonej latarni ligi porządnie wklepać. Najpierw Timur Uulu wycofał piłkę przed pole karne a Władysław Pawlienko ładnie pokonał Mamatowa. Potem Szarszenbekow wymienił piłkę z Turakułowem i precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Na koniec poszło kilka podań na własnej połowie, po czym piłka dotarła do Ałygułowa a ten ją tak uderzył, że golkiper gospodarzy został wyraźnie zmylony. Zawodnicy Romana Morgułowa doznali dziewięciu kolejnych porażek (ostatnie zwycięstwo: 24 października, liga, Kara-Bałta – Ilbirs 3:2) i zamykają tabelę. Z kolei zawodnikiem kolejki został zdobywca pierwszego gola:
s6K6s_BCl38

Kara-Bałta: Mamatow – Kurmanbek Uulu, Majrambek Uulu, Usubalijew, Dżakypbajew, Akmatow (k), S.Gieraszczenko, Taałajbek Uulu, Nijazalijew, Erkinbek Uulu, Dżumabajew

Ałga: Amirow – Pawlienko, Szarszenbekow, Timur Uulu, Rachmanow, Bakytbek Uulu, Turakułow, Żutanow, Ałygułow, Aleriwa, Mamatiemin Uulu

Akademia-Lider Osz – Ilbirs Biszkek 1:1

Gole: Tynczybek Uulu 45 – Szarbekow 47

Tuż przed przerwą Asyłben Tynczybek Uulu popisał się lobem w stylu Marka Citki z meczu Widzew – Atletico z 1996 roku. Tuż po niej świetne długie podanie z własnej połowy dostał Szaarbekow i wykorzystał sytuację sam na sam ze Starowierowem. Gospodarze osiągnęli pierwszy remis w tym roku i zajmują przedostatnią pozycję.

Akademia-Lider: Starowierow – Gogoladze (k), Bleu Botti, Tynczybek Uulu, Rodźkin, Nijazalijew, Azamat Uulu, Dżusupbajew, Mamijew, Tałantbekow, Imanbekow

Ilbirs: Kudajberdijew – Ajtbajew, Salijew, Sydykow, Danijarow, Bokoliejew, Dołżenko (k), Abdrachmanow, Mamyralijew, Żanybek Uulu, Szaarbekow

Tutaj macie wszystkie gole 6. serii:

W tej kolejce padło 12 goli (3 na mecz) zaś ogółem w 6 kolejkach (25 spotkań) strzelono 78 bramek (13 na kolejkę i 3,12 na mecz).